Góry
Tatry

Gdzie przenocować w Zakopanem?

Zima to czas, w którym nie chce nam się zmobilizować do większego wysiłku. Zziębnięci, śmigamy z miejsca na miejsce, niechętni do wychodzenia gdziekolwiek. Podczas, gdy pogoda jest zła, temperatura spada poniżej zera, mróz maluje policzki, a samochód znów nie chce odpalić, z nadzieją czekamy na rozpoczęcie cieplejszego sezonu.

Nie tylko Zakopane

O ile myślisz o wycieczce w Tatry, zastanów się, czy nie warto zobaczyć inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr ma w sobie sporo ciekawych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która leży zaledwie dwie dziesiątki kilometrów od Stolicy Tatr. Jest to cicha i mała miejscowość turystyczna, która oferuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.
Ślub na stadionie, młoda para

Polskie wesela zyskują popularność za granicą

W ostatnim czasie coraz większa liczba obcokrajowców podejmuje decyzję o zorganizowaniu wesela i zaślubin w Polsce. Nasz kraj jest szczególnie interesujący dla odwiedzających z zachodu, gdzie mimo postępującej tendencji do wyrównywania cen, wciąż jeszcze jest drożej jak u nas.
widok na Tatrt

Dlaczego wczasowicze tak gromadnie przyjeżdżają do stolicy Tatr, to jest do Zakopanego

Można z całą odpowiedzialnością, rzec, że Tatry zostały rozsławione i to jeszcze w latach zaborów za sprawą doktora Tytusa Chałubińskiego. To dzięki jego staraniom region tatrzański stał się miejscem, do którego już od dawna przybywają kuracjusze. Pacjenci cierpiący na schorzenia układu oddechowego mogą pooddychać tutaj czystym górskim powietrzem. Jednak to nie walory uzdrowiskowe wspomnianej okolicy bywają powodem, dla którego na południe ojczyzny nieustannie mkną zatłoczone autobusy, a Zakopianka bywa drogą, która nierzadko się korkuje.
Tatry

Wczasy oraz wakacje w naszych górach – oferta w Zakopanem

Wyjazdy całych rodzin do Zakopanego, również z małymi dziećmi, są bardzo popularne wśród Polaków. Urocze miasto ze znakomitym klimatem obudzić może miłość do gór nawet w bardzo młodym wieku. Wycieczki w góry wiążą związane są najczęściej z odpowiednio wcześnie zabukowanym miejscem na nocleg. Domki w górach, gdzie istnieje możliwość przenocowania w Zakopanem, pojawiają się na wielu portalach jako oferty dla turystów. Piękne wspomnienia uchwyci aparat, by po czasie móc sobie przypomnieć wszystkie napotkane w górach atrakcje.
snowboard na śniegu

Ubrania na zimowe wycieczki górskie

Ogólnie pojęta turystyka górska niewątpliwie może być zaliczona do absolutnie najbardziej interesujących aktywności fizycznych, jakim tylko może oddawać się dosłownie każdy z nas. W końcu wyprawy po wysokich górach to zawsze niesamowite przeżycie, w czasie którego możemy można przede wszystkim podziwiać wspaniałe widoki i równocześnie przekonać się, jak sami jesteśmy w stanie radzić sobie z najróżniejszymi trudnościami, które często spotkają nas na szlakach.
Wycieczki, góry

Najlepszy sklep górski

Aby trafnie dokonać wyboru dobrego wyposażenia turystycznego najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem takiego rodzaju wyposażenia. Poznać marki robiące sprzęty turystyczne oraz kierować się opiniami tylko cenionych specjalistów w tej branży. Można także zajrzeć do prasy specjalistycznej, aby dowiedzieć się, jaki sklep górski jest najbardziej ceniony w opinii znawców.
Górska wyprawa

Co wziąć w góry

Zbliżają się ciepłe dni, a więc idealna pora, by urwać się z pracy i udać się na kilkudniowy urlop. Dni wolne na początku maja w tym roku mają być ładne, warto więc już teraz zaplanować sobie wolne. Niestety, na parę tygodni przed majem raczej niełatwo namierzyć dostępne noclegi. Lecz istnieje rozwiązanie sytuacji – dlaczego by nie pojechać pod namiot? Albo na spacerowanie po górach, z pobytami w schroniskach? Jeśli pasuje ci taka opcja, musisz teraz udać się do fachowego sklepu, żeby nabyć porządne akcesoria turystyczne.
Polskie góry

Jak wybrać porządny sprzęt na górską wycieczkę?

Gdy naszą pasją jest chodzenie po górach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń musimy mieć dobrze dopasowany sprzęt, który zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo w czasie wyjazdów. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, o wiele zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To nie warunki atmosferyczne i trudność szlaku są powodami tragedii. To ludzka głupota.
Spływy kajakowe Kaylon.pl

Cudne Podlasie - idealne miejsce na odpoczynek

W ciągu roku ciężko harujemy, zmagamy się z wymaganiami szefów, obowiązkami w pracy. Zmagamy się z trudami życia, wychowaniem dzieci, surową zimą i całą toną innych kłopotów. Gdy wciąż ciągnie się koniec ciepłych dni, praca i opieka nad dziećmi, z którymi można pojechać w weekend na wycieczkę za miasto, sprawia ogromną przyjemność, ale w czasie sześciu miesięcy, gdzie na chodnikach leży śnieg, psują się auta, autobusy się spóźniają, zawiewa i sypie, nie da się mieć z życia nawet połowy tej frajdy, która jest obecna w cieplejszych miesiącach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.