Góry
widok na Tatrt

Dlaczego wczasowicze tak gromadnie przyjeżdżają do stolicy Tatr, to jest do Zakopanego

Można z całą odpowiedzialnością, rzec, że Tatry zostały rozsławione i to jeszcze w latach zaborów za sprawą lekarza Tytusa Chałubińskiego. To dzięki jego staraniom obszar tatrzański stał się miejscem, do którego już od wielu lat przybywają kuracjusze. Pacjenci cierpiący na schorzenia płuc mogą pooddychać tutaj świeżym górskim powietrzem. Jednakże to nie walory uzdrowiskowe wspomnianej okolicy pozostają powodem, dla którego na południe kraju nieustannie mkną zatłoczone autokary, a Zakopianka bywa szosą, która często się korkuje.
snowboard na śniegu

Ubrania na zimowe wycieczki górskie

Ogólnie pojęta turystyka górska niewątpliwie należy do absolutnie najbardziej interesujących aktywności fizycznych, jakim tylko może oddawać się dosłownie każdy z nas. Przecież wyprawy po wysokich górach to zawsze niezwykłe przeżycie, podczas którego możemy można przede wszystkim podziwiać wspaniałe widoki i jednocześnie zobaczyć, w jaki sposób poradzimy sobie z różnymi trudnościami, z którymi często spotykamy się na szlakach.

Na wakacje Zostań w kraju

Gdzie wybierasz się na urlop? Do tropikalnych krajów? A może kuszą cię sąsiednia Słowacja, atrakcje w Pradze? A czy zwiedziłeś już wystarczająco, czytelniku, swój kraj?

Tak wielu Polaków woli jechać za granicę, nie dowiadując się wcześniej dogłębnie, jakie są piękne atrakcje turystyczne w Polsce. A przecież można spędzić urlop taniej i lepiej, zamiast oszczędzać na bilet na samolot do Maroka czy Grecji. Polska może nie cechuje się wielkością, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są cudowne i nierzadko pomijane przez wczasowiczów.

Nie tylko Zakopane

Jeżeli myślisz o wycieczce w Tatry, przemyśl, czy nie warto zwiedzić odmienny kurort niż popularne Zakopane. Podhale kryje w sobie sporo atrakcyjnych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez rodaków. Klasycznym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która jest położona tylko dwadzieścia km od Stolicy Tatr. Jest to zaciszna i niewielka miejscowość górska, która gwarantuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.
Tatry

Wczasy oraz wakacje w naszych górach – oferta w Zakopanem

Wycieczki całych rodzin do Zakopanego, również z najmłodszymi dziećmi, są niezwykle popularne wśród Polaków. Urocze miasto ze znakomitym klimatem wzbudzić może miłość do gór już w bardzo młodym wieku. Wyjazdy w góry wiążą się często z odpowiednio wcześnie zabukowanym miejscem na nocleg. Domki w górach, w których istnieje opcja przenocowania w Zakopanem, pojawiają się na wielu portalach jako propozycje dla turystów. Wzruszające wspomnienia uchwyci aparat, aby po latach móc sobie przypomnieć wszystkie oferowane w górach atrakcje.
Spływy kajakowe Kaylon.pl

Cudne Podlasie - idealne miejsce na odpoczynek

W ciągu roku dużo harujemy, zmagamy się z oczekiwaniami pracodawców, wyzwaniami w biurach. Zmagamy się z trudami codzienności, wychowaniem dzieciaki, surową zimą i całą serią innych kłopotów. Kiedy jeszcze przeciąga się końcówka ciepłych dni, obowiązki i opieka nad dziećmi, z którymi można pojechać w niedzielę na przechadzkę do lasu, sprawia wielką przyjemność, ale w czasie pół roku, gdzie na ulicach zalega śnieg, nie działają samochody, autobusy nie trzymają się rozkładu, zawiewa i sypie, nie jesteśmy w stanie mieć z życia choćby części tej przyjemności, która towarzyszy nam w cieplejszych porach roku.
Górska wyprawa

Co wziąć w góry

Niedługo cieplejsze dni, a zatem idealna pora, by wyrwać się z kieratu i skoczyć na zbawienny urlop. Dni świąteczne na początku maja w tym roku będą pogodne, warto zatem już teraz zaplanować sobie wyjazd. Niestety, na parę tygodni przed majem raczej ciężko odnaleźć dostępne noclegi. Jednak istnieje rozwiązanie sytuacji – czemu by nie pojechać pod namiot? Bądź na wędrówkę po szczytach górskich, z odpoczynkami w schroniskach? Jeżeli podoba się ci taka opcja, musisz teraz wybrać się do dedykowanego sklepu, żeby nabyć dobre akcesoria turystyczne.
Wycieczki, góry

Najlepszy sklep górski

Aby dobrze dokonać wyboru dobrego wyposażenia turystycznego najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią takiego rodzaju wyposażenia. Poznać firmy robiące sprzęty turystyczne oraz kierować się osądami wyłącznie wytrawnych fachowców w tej branży. Można także zajrzeć do prasy specjalistycznej, aby dowiedzieć się, jaki sklep górski jest najlepszy w opinii znawców.
Tatry

Gdzie przenocować w Zakopanem?

Zima to okres, w którym nie chce nam się zmobilizować do większego wysiłku. Zmarznięci, śmigamy do pracy, zmuszając się do wychodzenia gdziekolwiek. Gdy aura nie zachęca, termometr wskazuje temperaturę ujemną, mróz szczypie w oczy, a samochód znów nie potrafi odpalić, z ulgą wyczekujemy na rozpoczęcie letniego sezonu.
Ślub na stadionie, młoda para

Polskie wesela zyskują popularność za granicą

W ostatnich latach coraz większa liczba cudzoziemców decyduje się na organizację zaślubin i wesela w Polsce. Nasz kraj jest szczególnie pociągający dla odwiedzających zza zachodniej granicy, gdzie wbrew postępującej tendencji do wyrównywania cen, w dalszym ciągu jeszcze jest drożej niż w Polsce.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.