Góry
Spływy kajakowe Kaylon.pl

Cudne Podlasie - idealne miejsce na odpoczynek

W ciągu roku ciężko pracujemy, zmagamy się z oczekiwaniami szefów, wyzwaniami w pracy. Zmagamy się z trudami codzienności, wychowaniem maluchy, surową zimą i całą serią innych problemów. Gdy wciąż przeciąga się koniec lata, praca i zajmowanie się dziećmi, z którymi można wyjechać w weekend na wycieczkę za miasto, sprawia ogromną przyjemność, ale w ciągu sześciu miesięcy, gdzie na chodnikach leży mnóstwo śniegu, psują się auta, autobusy nie trzymają się rozkładu, wieje i sypie, nie jesteśmy w stanie czerpać z życia nawet części tej przyjemności, która towarzyszy nam w cieplejszych miesiącach.

Wynajem autokarów i inne usługi transportowe

Planując wycieczkę, można ominąć biura podróży i samemu zorganizować wypad dla jakiejś liczby ludzi. Okazuje się to ciekawą możliwością, zwłaszcza gdy preferujemy wolność przemieszczania się i nie znosimy być ograniczani przez gotowe ramy turnusów. Dodatkowo możemy zabrać w tej sytuacji ze sobą tylko znajomych, nie wystawiając się na towarzystwo nieznanych osób. Czym kierować się, wybierając firmę przewozową?
Ślub na stadionie, młoda para

Polskie wesela zyskują popularność za granicą

Ostatnio coraz więcej cudzoziemców decyduje się na organizację zaślubin i wesela w Polsce. Nasz kraj jest wyjątkowo pociągający dla odwiedzających z zachodu, gdzie mimo postępującej tendencji do zrównywania cen, wciąż jeszcze jest drożej niż u nas.
Tatry

Gdzie przenocować w Zakopanem?

Zima to czas, w którym nie chce nam się zmusić do większej aktywności. Zmarznięci, przebiegamy do pracy, zmuszając się do wychodzenia na zewnątrz. Podczas, gdy aura jest zła, temperatura spada poniżej zera, mróz szczypie w oczy, a auto znów nie może odpalić, z nadzieją wypatrujemy na rozpoczęcie letniego sezonu.
snowboard na śniegu

Ubrania na zimowe wycieczki górskie

Szeroko rozumiana turystyka górska bez wątpienia należy do zdecydowanie najbardziej interesujących aktywności fizycznych, jakie tylko są obecnie dostępne dla dosłownie każdego z nas. Przecież wyprawy po ogromnych górach to w każdym przypadku niezwykłe przeżycie, w czasie którego można cieszyć się przede wszystkim wspaniałymi widokami i równocześnie zobaczyć, w jaki sposób poradzimy sobie z rozmaitymi trudnościami, które często spotkają nas na szlakach.
Tatry

Wczasy oraz wakacje w naszych górach – oferta w Zakopanem

Wyjazdy całych rodzin do Zakopanego, nawet z najmłodszymi dziećmi, są bardzo popularne wśród Polaków. Urokliwe miasto ze znakomitym klimatem obudzić może miłość do gór już w początkowych latach życia. Wyjazdy w góry wiążą związane są nierzadko z odpowiednio wcześnie zarezerwowanym miejscem do spania. Domki w górach, w których można przenocować w Zakopanem, znaleźć można na wielu portalach jako oferty dla turystów. Znakomite wspomnienia uchwyci aparat, by po czasie móc sobie przypomnieć wszystkie przeżyte w górach atrakcje.

Na wakacje Zostań w kraju

Gdzie udajesz się na wczasy? Do ciepłych krajów? A może nęcą cię bliska Słowacja, atrakcje w Czechach? A czy poznałeś już dobrze, internauto, Polskę?

Tak wielu Polaków uwielbia wyjeżdżać za granicę, nie poznając wcześniej dokładnie, jakie są urokliwe atrakcje turystyczne w Polsce. A wszakże można spędzić urlop taniej i lepiej, zamiast oszczędzać na bilet samolotowy do Maroka czy Turcji. Polska może nie charakteryzuje się wielkością, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są cudowne i zazwyczaj niedoceniane przez urlopowiczów.

Nie tylko Zakopane

O ile myślisz o wycieczce w Tatry, zastanów się, czy nie warto zobaczyć inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr ma w sobie sporo ciekawych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która leży zaledwie dwie dziesiątki kilometrów od Stolicy Tatr. Jest to cicha i mała miejscowość turystyczna, która oferuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.
widok na Tatrt

Dlaczego wczasowicze tak gromadnie przyjeżdżają do stolicy Tatr, to jest do Zakopanego

Można z całą odpowiedzialnością, rzec, że Tatry zostały rozsławione i to jeszcze w latach zaborów za sprawą doktora Tytusa Chałubińskiego. To dzięki jego staraniom region tatrzański stał się miejscem, do którego już od dawna przybywają kuracjusze. Pacjenci cierpiący na schorzenia układu oddechowego mogą pooddychać tutaj czystym górskim powietrzem. Jednak to nie walory uzdrowiskowe wspomnianej okolicy bywają powodem, dla którego na południe ojczyzny nieustannie mkną zatłoczone autobusy, a Zakopianka bywa drogą, która nierzadko się korkuje.
Wycieczki, góry

Najlepszy sklep górski

Aby trafnie dokonać wyboru dobrego wyposażenia turystycznego najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem takiego rodzaju wyposażenia. Poznać marki robiące sprzęty turystyczne oraz kierować się opiniami tylko cenionych specjalistów w tej branży. Można także zajrzeć do prasy specjalistycznej, aby dowiedzieć się, jaki sklep górski jest najbardziej ceniony w opinii znawców.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.