Rodzice
Borelioza – czy zagraża Twojemu dziecku?

Autyzm u dziecka to nie wyrok! O czym warto wiedzieć na ów temat?

Dziecko to niemała odpowiedzialność. Zwłaszcza dzieci, które są chore. Między innymi autyzm to w dzisiejszych czasach być może nie mega powszechne schorzenie, lecz bądź co bądź spora część dzieciaków cierpi na autyzm. Niby co powinni robić rodzice, którzy na poważnie podchodzą do życia swoich dzieci? No cóż, na pewno zaczęcie leczenia to wielce wskazana sprawa. Oczywiście nawet najefektywniejsze ćwiczenia dla dzieci autystycznych nie mogą wyleczyć dziecka, lecz to niewątpliwie dobry początek.
zabawki drewniane

Sklep on-line dla dzieci –najmłodsi też surfują

W dobie rosnącej cyfryzacji coraz więcej maluchów spędza dużo czasu przed komputerem. Od najmłodszych lat surfują w sieci, często nie znając jeszcze literek, zwyczajnie klikając w obrazki. W telewizji istnieją kanały i audycje dla maluchów, również jak i w radiu. Internet nie ma takich rozgraniczeń. Owszem, są witryny przeznaczone dla pociech, ale sieć praktycznie jest nieograniczony.
niemowlak

Dużym zaufaniem pośród rodziców szczycą się gryzaki Tommee Tippee

Czas gdy dziecko zaczyna ząbkować ma szansę minąć niezauważenie, mimo wszystko w większości sytuacji jest on bardzo odczuwalny zarówno dla małego dziecka, jak i dla jego opiekunów. Dlatego właśnie próbują oni szukać sposobów, które przyniosą wytchnienie w cierpieniu, a niejednokrotnie decydują się na sprawunek odpowiednich gryzaków. Tego rodzaju przedmiotów na rynku jest dużo i nie wszystkie okazują się tak samo skuteczne, nie mniej sporo opiekunów decyduje się na gryzaki Tommee Tippee.
Dzieci w szkole

Literki i cyferki dla dzieci

Nauka pisania to złożony proces, który uczy dzieci skupienia i twórczego myślenia. Początkiem drogi każdego malucha do nauczenia się tej umiejętności jest poznawanie literek i cyferek. Współcześnie w Internecie można poszukać wiele materiałów edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją historię z nauką alfabetu.
plac zabaw dla dzieci

Jak dobrze umeblować przedszkole?

Kiedy decydujemy się na otworzenie przedszkola czeka nas wiele zadań. Mnóstwo dokumentów, dostosowanie lokalu do wymagań, sanepid i wyposażenie – to wszystko pochłania czas i środki finansowe, ale jeśli jesteśmy zdeterminowani z pewnością się nam uda. Ponadto na pewno wdzięczni nam będą rodzice maluchów w wieku przedszkolnym. Publiczne przedszkola teraz są zamykane, nie tworzy się nowych, więc do przedszkola ciężej się dostać niż na studia wyższe. Każde miejsce w przedszkolu jest na wagę złota. Jeśli dodatkowo będziemy mogli zaproponować interesujący program, dodatkowe aktywności dla maluchów – wtedy nasza placówka będzie wysoko oceniana i pożądana.
Kuchnia, zabawki z drewna

W jaki sposób dobrać odpowiednie prezenty!zabawki dla najmłodszych?

Nadchodzi taki czas, kiedy w bardziej lub mniej spodziewany sposób stajemy się rodzicami. Wtedy też jedną z rzeczy, o którą zaczynamy się bać, jest wyprawka dla niemowlaka. Podobnie z dokonaniem wyboru zabawki dla dzieci, aby być spokojnych, że nasz maleńki bobas jest bezpieczny.
zabawki drewniane

Właściwy rozwój dziecka

Każdy nieopierzony rodzic powinien zastanowić się nad tym, jak prawidłowo wychować malucha. To przecież bardzo odpowiedzialne wyzwanie – podczas wielu lat edukacji formuje się wyjątkowego człowieka. To naturalne, że czasami po prostu nie ma sił i prościej wyjąć zabawki i uruchomić berbeciowi bajkę, jednak takie rzeczy nie mogą zdarzać się regularnie. Należy z stanowczo zaznaczyć, że oglądanie tv nie tylko nie pobudza rozumu malucha, lecz też jest odpowiedzialne za ogłupianie!

Kiedy rodzina się powiększa...

Narodziny dziecka to niewątpliwie jedno z najbardziej znaczących zdarzeń w życiu każdego człowieka. To okres wręcz magiczny. Właściwie od początku określamy w swoim życiu priorytety, budujemy na nowo ścisłe relacje z bliskimi. Jest to również czas niełatwy dla świeżo upieczonych rodziców. I nie ma znaczenia czy to ich pierwsze dziecko czy może kolejne. Aby bez przeszkód cieszyć się tym wydarzeniem należy przed urodzeniem się malucha przygotować mieszkanie, a szczególnie pokój dla noworodka.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.