Komputer

Konsola – doskonały sposób na deszczowe dni

Ten artykuł jest dla wszystkich tych, którzy nie mieli nigdy konsoli, ani nie wiedzą, czym ona tak naprawdę jest i do czego służy. Opiszę też, czym się ona różni od PC, jakie są jej modele i komu ją można najbardziej polecić.
Konsola (e-sklep) to w zasadzie komputer, odróżniający się od zwykłego peceta funkcją. Jest to urządzenie przeznaczone wyłączne do gier wideo. Konsoli nie można po nabyciu udoskonalać, dokupując świeższe podzespoły, tak jak robi się to w wypadku klasycznego PC. Stanowi ona integralną całość, do której możemy podłączyć jedynie części peryferyjne, takie jak karty pamięci, kontrolery, sprzęt muzyczny i ekran.
Biznes

Nowoczesne programy dla biznesu

Jeśli musiało by się określić wynalazek, który najsilniej ułatwia codzienność ludzkości, z pewnością każdy wymieniłby: komputer. Trudno właściwie już sobie przywieść na myśl firmę, która nie posiada pecetów. Trzeba wiedzieć jednak, że nawet najszybsza maszyna jest zupełnie nieprzydatna, gdy nie ma dobrego oprogramowania. Popatrzmy, jakie oprogramowanie dla przedsiębiorstw znacząco ułatwi jego codzienną pracę.
Oprogramowanie systemowe DiskStation Manager 3.0

Co możemy zrobić, żeby polepszyć obieg danych w przedsiębiorstwie

Bez znaczenia, czy prowadzimy duże przedsiębiorstwo, czy też małą firmę która stawia dopiero swoje pierwsze kroki na niełatwym rynku musimy brać pod uwagę, że troska o należyty obieg dokumentów w obrębie przedsiębiorstwa tego typu stanie się jednym z kluczowych czekających na nas zadań.
konsola X-box 360

Mała historia konsol video

Świat gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest olbrzymią branżą przemysłu rozrywkowego, która ma swoich słynnych producentów, legendarne produkcje, własne targi nowinek, wartościowe nagrody... Jest to dziś tak duża branża, jak cały rynek filmowy z jego studiami hollywoodzkimi i najsłynniejszymi reżyserami.
praca

Praca net – najistotniejsze informacje o pracy w branży komputerowej

Obecnie nie można nie zgodzić się z tym, że obserwując progres wielorakich branż, sporą popularnością wyróżnia się dział nowych technologii. Widać to przede wszystkim po tym, jak szeroko zarówno w gospodarstwach domowych jak i spółkach dostępne są komputery. Nie bez przypadku zatem istnieje ogromny popyt na wielorakich fachowców mających wiedzę gwarantującą pełne wykorzystanie potencjału tych urządzeń.
dzieci

Kolorowanki dla maluchów

Lato w naszym kraju jest dżdżyste, zima długa, powinniśmy zatem mieć pomysły na dla maluchów na takie chwile. Dobrze też, żeby te zabawy nie ograniczały się do oglądania telewizji. Postarajmy się, żeby rozrywki były interesujące i wspomagające rozwój. Wcale nie wymaga to wielkiego wysiłku, bo te warunki spełniają choćby kolorowanki.
Kobieta z tabletem

Wybór szkoły językowej

Kiedy chodziliśmy do liceumwszyscy mówią nam, że język obcy to klucz do sukcesu. Zwykleniewielu z nas bierze to na poważnie, ale poszukując zatrudnienia, dostrzegamy zaniedbanie. Pamiętajmy, że jest zbyt późno na nadrabianie zaległości. Trzeba tylko zdecydować się na dobre szkoły językowe szczecin.
drukarka

Usługi, które znajdziemy w Internecie

Kserokopiarki Wrocław i opieka dla dziecka – czyli jakie usługi znajdziesz w Internecie. Reklama usług w Internecie już nie zaskakuje. Dla wielu ludzie Internet to nie tylko narzędzie pracy, ale przy okazji drugie życie i główne źródło wiedzy. Są tacy, którzy także na domowe zakupy ruszają prosto do komputera. Co można znaleźć w sieci, a co powoli w niej się pojawia?

Gry specjalnie dla najmłodszych

Jeszcze jakiś czas temu dzieciaki po szkole rzucały torby pod biurko i biegły na dwór. Do domu trzeba ich było zaciągać na siłę. To właśnie poza nim działy się najfajniejsze rzeczy. Można było zrobić domek na drzewie lub pobawić się w podchody. Chłopcy godzinami kopali w piłkę, a dziewczyny bawiły się w dom. Dzieci wręcz żebrały u rodziców o dodatkową godzinę na dworze.
Drukarki serii ML-5510/6510

Cyfrowa szkoła.

Coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne przydają się w placówkach oświatowych. Stosowanie coraz bardziej wymyślnych urządzeń w skomplikowanej, na co dzień edukacji, ma za zadanie ułatwić pracę uczniom jak i nauczycielom. Obecnie nie wystarczy kreda tablica i gąbka. Już od najmłodszych klas szkoły są wyposażane w cuda techniki, o których nam w ich wieku mogło się śnić. Również dzieci nie używają już tylko zeszytów i piór, ale od najmłodszych lat muszą umieć pracować z komputerem. Uczniowie za pracę domową otrzymują zrobienie prezentacji w Power Point. Okres wypisywania referatów na papierze odszedł na dobre. Kiedyś biała kreda, marker, obecnie pomoc w postaci rzutnika. A wszystko to po to, aby proces edukacyjny pozwolił na większą aktywność na to, co wokół.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.