Mieszkanie
budowa

Jakim sposobem uszczelnić powierzchnie w naszym domu?

Powszechnie wiadomo, że nieprzerwanie zbliżająca się do nas zima jest czasem, w jakim panują stosunkowo małe temperatury. Jesteśmy w tym terminie narażeni na ich działanie, jakie stanowczo nie jest należyte dla naszych organizmów. Niejednokrotnie bowiem dopadają nas różnorodne schorzenia, które wywołane są zbyt niską temperaturą. W dużym stopniu wpływają one także na redukcję ciepła w naszych miejscach zamieszkania, czego za każdą cenę potrzebowalibyśmy uniknąć.
wnętrza

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Decydując się na rozpoczęcie poszukiwań własnego mieszkania, stajemy przed koniecznością dokonania wyboru pomiędzy nowym mieszkaniem, które oferuje deweloper a nieruchomością z tzw. rynku wtórnego. Pomimo ogólnie obowiązującej opinii, według której „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale łatwy i wymaga głębszego przemyślenia oraz zidentyfikowania własnych potrzeb i możliwości.
mieszkanie

Dom od pierwszego właściciela czy z rynku pierwotnego? - co lepiej jest nabyć

Planując zakup mieszkania bardzo często rozważamy co jest korzystniejszym rozwiązaniem – sięgnięcie po usługi dewelopera, czy szukanie lokalu na rynku wtórnym. Każde z nich ma swoje zalety. Mieszkanie z rynku pierwotnego ma rzecz jasna wiele zalet. Przede wszystkim możemy być pewni, że zamontowane instalacje posłużą przez wiele lat bez konieczności ich wymiany. Jako pierwsi lokatorzy możemy swobodnie decydować o kolorze ścian, czy możliwych przeróbkach tak, by optymalnie dostosować mieszkanie do naszych potrzeb.
Okna dla luksusowych nieruchomości

Pierwsze mieszkanie - z rynku pierwotnego a może wtórnego?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu poszukiwań pierwszego mieszkania, stajemy przed koniecznością dokonania wyboru między nowym mieszkaniem, które oferuje deweloper, a mieszkaniem z tzw. rynku wtórnego. Pomimo ogólnie panującej opinii, według której „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale łatwy i wymaga głębszego przemyślenia oraz określenia własnych oczekiwań i możliwości.
Znak na ulicy w Gdańsku

Mieszkanie i kredyt na lata

Dowolny młody człowiek, a również każdy starszy, jakiemu nadal nie udało się zdobyć swojego gniazdka i żyje w wynajmowanych lokalach, mieszkaniach czy domkach, śni o tym, aby móc nareszcie osiąść i uznać pewne mieszkanie za swoje, którego substancję nabył za zarobione pieniądze, a nie: którego prawo do użytkowania wykupił za te pieniądze. To ważna różnica, nawet jeśli wejście w posiadanie swojej przestrzeni mieszkalnej wymaga zaciągnięcia kredytu i oddawania rat, które nawet nie różnią się wysokością od sumy, jaką każdego miesiąca należy uiścić za najem podobnego lokalu.
domy jednorodzinne

Ciekawy design, nowatorskie meble – oferta firm meblowych

Tak znaczna oraz wciąż wzrastająca ilość ofert producentów mebli i dekoratorów na rynku, dostosowywanie koncepcji na wiele sposobów oraz inspirowanie się codziennymi potrzebami ludzi to niezwykłe cechy nowoczesnej wyposażenia czterech ścian. Klienci analizują innowacyjny design , a pokoje usiłują aranżować według ustalonej uprzednio koncepcji, by były innowacyjne, ryginalne i niepowtarzalne. Meblując apartament zawsze pojawia się możliwość zwrócenia się o radę do współpracowników firmy – znakomitych fachowców oraz doradców w branży.
nowe mieszkanie

W jaki sposób wynająć niedrogie lokum w wielkiej aglomeracji – kilka cennych rad

Kupno kawalerki w dużej aglomeracji jest dużym problemem. Chcąc kupić lokum powinieneś nastawić się na czyhające na ciebie zasadzki. Musisz też mieć odpowiednio wiele środków finansowych, żeby pozwolić sobie na wynajęcie luksusowego mieszkania w środku miasta.
Fototapety z rowerem

Fototapety powiększające wnętrze

Aranżacja małego mieszkania jest trudnym wyzwaniem. Używając nieskomplikowane sztuczki, można w wystarczająco nietrudny sposób optycznie zmienić proporcje pomieszczeń. Śród znanych metod największą popularnością cieszą się zestawienia kolorystyczne, jasnych i czarnych odcieni lub wykorzystanie powierzchni odbijających takich jak lustra lub powierzchnie błyszczące.
Nie trać prądu na darmo

Kryteria wyboru lokalu

Bardzo trudno kupić konkretne mieszkanie. Deweloperzy zachęcaja atrakcyjnymi plombami, ale rynek wtórny wydaje się łatwiejszy. Jeśli decyzja już zapadnie, kupujących czeka mnóstwo spraw papierkowych.
podgrzewacze

Jak ogrzać wodę w mieszkaniu?

W każdym gospodarstwie powinna być dostępna gorąca woda. Bez niej czystość, mycie talerzy i sporo podobnych prac jest w znacznym stopniu zakłócone.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.