Wesele
Ślub na stadionie, młoda para

Polskie wesela zyskują popularność za granicą

Ostatnio coraz więcej cudzoziemców decyduje się na organizację zaślubin i wesela w Polsce. Nasz kraj jest wyjątkowo pociągający dla odwiedzających z zachodu, gdzie mimo postępującej tendencji do zrównywania cen, wciąż jeszcze jest drożej niż u nas.

Zaproszenia na ślub – kilka reguł

Rozsyłanie zaproszeń ślubnych ma ugruntowaną tradycję, którą można liczyć już od Wieków Średnich. Bezdyskusyjny jest fakt, że większa część mieszkańców ówczesnego świata cierpiała na analfabetyzm, dlatego też pisane zaproszenia ślubne były przywilejem wysoko urodzonych.
Resztę ludzi zwykle powiadamiano ustnie używając gońców i heroldów. W ludowych obyczajach przyszła mężatka zapraszała na zamążpójście i wesele bezpośrednio. Wieloletni monopol szlachty w układaniu zaproszeń na ślub sprawił, że do dziś dnia istnieją pewne rygorystyczne zasady ich tworzenia.

Fotografia okolicznościowa

Ślub jest wyjątkowym momentem dla każdej osoby. Z tego powodu z dniem ślubu wiąże się wiele zwyczajów, obrządków i tradycji. Ceremonia ślubna, szczególnie gdy odbywa się w kościele, jest zwłaszcza podniosła. Obowiązują odpowiednie stroje dla młodych oraz dla zaproszonych. Najbardziej charakterystycznym fragmentem jest na pewno biała suknia ślubna panny młodej, w większości przypadków wyposażona w welon. Obecnie wszystkie działania w dniu ślubu są często filmowane, właściwie zawsze wykonywane są zdjęcia.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.