Medycyna
Mały Pacjent u dentysty

Autoklawy – czym są?

Od razu odpowiadamy na kwestię postawioną w tytule wpisu - autoklawy klasy b to sprzęty służące do sterylizacji różnorakich narzędzi medycznych. Przejdźmy teraz do smutnej przeszłości człowieka, gdy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Należy wiedzieć, że dawny człowiek żył malutko. Statystyczny mieszkaniec dawnej Europy dożywał zwykle 40 roku życia, osoby starsze były dużą rzadkością.
psycholog

Psychiatria to jedna z najbardziej specyficznych gałęzi medycyny

Psychiatria to jedna z bardziej charakterystycznych dziedzin medycyny. W odróżnieniu od większości innych gałęzi medycyny odnosi się bowiem nie do fizyczności i ciała człowieka, ale do jego aspektów psychicznych, a więc wewnętrznych. Psychiatra jest lekarzem, którego zadaniem jest dbanie o kondycję psychiczną pacjentów. W przeciwieństwie do psychoterapeutów psychiatrzy w leczeniueliminowaniu rozmaitych zaburzeń psychicznych posiadają uprawnienia do używania środków farmaceutyków jest zresztą najbardziej rozpowszechnionym sposobem leczenia chorób psychicznych. Jednym z poziomów twgo rodzaju leczenia jest również terapia prowadzona w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym, gdzie pacjenci znajdują się pod ciągłą obserwacją profesjonalistów.
miód

Słodka terapia

Miód to niesamowity smakołyk. Znany jest ludzkości od tysięcy lat, a mimo to ciągle umie zadziwiać swoimi silnymi właściwościami zdrowotnymi. Od niedawna w Polsce można znaleźć informację na temat nowej dziedziny medycyny naturalnej, opartej właśnie na tym słodkim przysmaku. Apiterapia, bo tak dokładniej określa się uzdrawianie miodem, zbiera niezłą popularność w naszym kraju.

Dyskusje o lekarzach w internecie

W chwili, gdy planujemy pójść do lekarza, a w szczególności tego, który przyjmuje prywatnie należy poczytać o nim opinie. Wiadomo przecież, że Współcześnie służba zdrowie nie za dobrze prosperuje.
fabryka

Normy w pewnych aspektach życia i ich zastosowanie

Przemysł i produkcja to dwie gałęzie, bardzo obszerne dziedziny, bez jakich nie da się obecnie właściwie obejść. Także ludzie pracujący na roli, chociaż jeszcze parę dekad temu byli całkowicie wystarczalni, obecnie korzystają pełnymi garściami z produktów technologii, kupowanego w mieście pożywienia, maszyn, narzędzi.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.