Medycyna

Dyskusje o lekarzach w internecie

W chwili, jeśli planujemy udać się do lekarza, a zwłaszcza tego, który przyjmuje prywatnie trzeba przeczytać o nim opinie. Wiadomo przecież, że Aktualnie służba zdrowie nie najlepiej prosperuje.
fabryka

Normy w pewnych aspektach życia i ich zastosowanie

Przemysł i produkcja to dwie gałęzie, bardzo obszerne branże, bez których nie można dzisiaj właściwie obejść. Również ludzie zamieszkali poza miastem, chociaż nawet kilkadziesiąt lat temu byli zupełnie wystarczalni, obecnie czerpią pełnymi garściami z produktów technologicznych, nabywanego w miastach pożywienia, urządzeń, narzędzi.
miód

Słodka terapia

Miód to niebywały smakołyk. Znany jest ludzkości od dawien dawna, a mimo to ciągle może zadziwiać swoimi cudownymi właściwościami medycznymi. Od pewnego czasu w naszym kraju pojawiają się wiadomości na temat nowego działu medycyny niekonwencjonalnej, opartej właśnie na modzie. Apiterapia, bo tak właśnie nazywa się leczenie miodem, zbiera sporą popularność w Polsce.
psycholog

Psychiatria to jedna z najbardziej specyficznych gałęzi medycyny

Psychiatria jest jedną z bardziej charakterystycznych dziedzin medycyny. W odróżnieniu od większej części pozostałych dziedzin medycyny odnosi się bowiem nie do fizyczności i ciała człowieka, ale do jego aspektów psychicznych, czyli wewnętrznych. Psychiatra to lekarz, którego rolą jest dbanie o zdrowie psychiczne ludzi. W odróżnieniu od psychoterapeutów lekarze ci w leczeniueliminowaniu różnorodnych chorób psychicznych są uprawnieni do przepisywania z użyciem farmaceutyków jest w sumie najpowszechniejszym sposobem leczenia psychiatrycznego. Jednym z poziomów twgo rodzaju leczenia jest również terapia prowadzona w zamkniętym ośrodku leczenia psychiatrycznego, gdzie ludzie znajdują się pod ciągłą obserwacją lekarzy.
Mały Pacjent u dentysty

Autoklawy – czym są?

Na początek odpowiadamy na kwestię postawioną w tytule tekstu - autoklawy klasy b to urządzenia służące do sterylizacji rozmaitych instrumentów. Udajmy się teraz do nieciekawej przeszłości ludzkości, gdy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Trzeba wiedzieć, że przeszły człowiek żył malutko. Przeciętny mieszkaniec dawnej Europy dożywał najczęściej czterdziestego roku życia, staruszkowie byłi sporą rzadkością.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.