Medycyna
miód

Słodka terapia

Miód to niesamowity smakołyk. Znany jest nam od tysięcy lat, a mimo to ciągle potrafi zadziwiać swoimi cudownymi właściwościami leczniczymi. Od niedawna w Polsce można znaleźć wiadomości na temat nowego działu medycyny naturalnej, opartej właśnie na tym słodkim przysmaku. Apiterapia, gdyż tak właśnie zwie się leczenie miodem, zbiera niezłą popularność w naszym kraju.

Dyskusje o lekarzach w internecie

W chwili, gdy planujemy pójść do lekarza, a w szczególności tego, który przyjmuje prywatnie należy poczytać o nim opinie. Wiadomo przecież, że Współcześnie służba zdrowie nie za dobrze prosperuje.
fabryka

Normy w pewnych aspektach życia i ich zastosowanie

Przemysł i produkcja to dwie gałęzie, bardzo obszerne dziedziny, bez jakich nie da się obecnie właściwie obejść. Także ludzie pracujący na roli, chociaż jeszcze parę dekad temu byli całkowicie wystarczalni, obecnie korzystają pełnymi garściami z produktów technologii, kupowanego w mieście pożywienia, maszyn, narzędzi.
psycholog

Psychiatria to jedna z najbardziej specyficznych gałęzi medycyny

Psychiatria to jedna z bardziej specyficznych dziedzin medycyny. W odróżnieniu od większości innych dziedzin medycyny odnosi się bowiem nie do fizyczności i ciała ludzie, ale do ich aspektów psychicznych, czyli wewnętrznych. Psychiatra to lekarz, którego rolą jest dbanie o kondycję psychiczną człowieka. W odróżnieniu od psychoterapeutów lekarze ci w leczeniueliminowaniu różnorodnych chorób psychicznych posiadają uprawnienia do używania z użyciem leków jest w sumie najbardziej rozpowszechnionym sposobem leczenia psychiatrycznego. Jednym z poziomów twgo rodzaju leczenia jest także leczenie prowadzone w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym, w którym pacjenci znajdują się pod stałą obserwacją specjalistów.
Mały Pacjent u dentysty

Autoklawy – czym są?

Na początek odpowiadamy na kwestię postawioną w tytule tekstu - autoklawy klasy b to urządzenia służące do sterylizacji rozmaitych instrumentów. Udajmy się teraz do nieciekawej przeszłości ludzkości, gdy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Trzeba wiedzieć, że przeszły człowiek żył malutko. Przeciętny mieszkaniec dawnej Europy dożywał najczęściej czterdziestego roku życia, staruszkowie byłi sporą rzadkością.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.