Medycyna
miód

Słodka terapia

Miód to naprawdę niezwykły smakołyk. Znany jest ludzkości od wieków, a mimo to wciąć może zadziwiać swoimi cudownymi właściwościami zdrowotnymi. Od pewnego czasu w Polsce można znaleźć dane na temat nowego działu medycyny alternatywnej, opartej właśnie na tym słodkim przysmaku. Apiterapia, gdyż tak właśnie zwie się leczenie miodem, zbiera dużą popularność w Polsce.

Dyskusje o lekarzach w internecie

W momencie, gdy chcemy pójść do lekarza, a w szczególności tego, który przyjmuje prywatnie warto przeczytać o nim opinie. Wiadome jest, że Współcześnie służba zdrowie nie najlepiej działa.
Mały Pacjent u dentysty

Autoklawy – czym są?

Na początek odpowiadamy na kwestię postawioną w tytule tekstu - autoklawy klasy b to urządzenia służące do sterylizacji rozmaitych instrumentów. Udajmy się teraz do nieciekawej przeszłości ludzkości, gdy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Trzeba wiedzieć, że przeszły człowiek żył malutko. Przeciętny mieszkaniec dawnej Europy dożywał najczęściej czterdziestego roku życia, staruszkowie byłi sporą rzadkością.
psycholog

Psychiatria to jedna z najbardziej specyficznych gałęzi medycyny

Psychiatria jest jedną z bardziej charakterystycznych dziedzin medycyny. W odróżnieniu od większej części innych gałęzi medycyny odnosi się bowiem nie do fizyczności i ciała człowieka, ale do jego aspektów psychicznych, czyli wewnętrznych. Psychiatra jest lekarzem, którego celem jest dbanie o zdrowie psychiczne pacjentów. W przeciwieństwie do psychoterapeutów psychiatrzy w terapii rozmaitych zaburzeń psychicznych są uprawnieni do stosowania z użyciem farmaceutyków jest zresztą najpowszechniejszym sposobem leczenia psychiatrycznego. Jednym z poziomów leczenia psychiatrycznegi jest również leczenie prowadzone w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, gdzie ludzie znajdują się pod ciągłą obserwacją psychiatrów.
fabryka

Normy w pewnych aspektach życia i ich zastosowanie

Przemysł i produkcja to dwie gałęzie, niezwykle ogromne dziedziny, bez jakich nie można dzisiaj właściwie obejść. Nawet ludzie zamieszkali poza miastem, mimo że nawet kilkadziesiąt lat temu byli zupełnie samowystarczalni, obecnie czerpią intensywnie z produktów technologii, kupowanego w mieście jedzenia, maszyn, narzędzi.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.