Lampy
oświetlenie

Co nowego w elektronice?

To, w jaki sposób nasze mieszkanie będzie oświetlone, zależy od rodzaju i koloru lamp oraz od ich lokalizacji. Światło bywa jak strój – jeżeli jest nieodpowiednio obmyślone, nie podkreśla wdzięków wnętrza, a jedynie jego słabe strony. Każde wnętrze wymaga więc innego potraktowania.
lampa

Różnorodne lampy w naszym ogrodzie

Światło jest niezwykle ważnym elementem dla ludzi i nie tylko. Główne i najważniejsze jest światło dzienne, a zatem to, które pochodzi od słońca. Gdy jednak przychodzi noc, pojawia się potrzeba wprowadzenia światła sztucznego. Stosuje się więc różnorodne lampy. Ich rodzaj zależeć jest od zapotrzebowania, a w największym stopniu od tego, w którym wnętrzu się znajdą.
lampa wisząca

Jaki typ oświetlenia do mieszkania?

Wytwórcy licznych towarów wykształcili w nas poczucie tego, że trendy ulegają zmianie i co jakiś czas powinniśmy wymienić naszą garderobę, obuwie czy dodatki. Dodatkowo postęp w rozwoju techniki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do wymiany podstawowego sprzętu elektronicznego nawet co trzy lata. Na tej samej zasadzie przychodzą i odchodzą różne trendy w projektowaniu pokoi, choć dynamika cyklu tych zmian nie jest może równie znaczna, jak w przypadku ubrań czy butów. A co w takim wypadku z postępem technicznym? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy zmieniać tak samo regularnie jak telewizor? Jak dobrze dobrać lampy do domu?
oświetlenie ogrodu

Dobór światła w aranżacji mieszkania

Komponując wnętrze w którym będziemy zamieszkiwać lub wykonywać pracę, zwykle kierujemy uwagę na szczegóły. Szczegółowo wybieramy takie przedmioty jak sprzęty czy wykładziny. Zwykle stawiamy na kombinację funkcjonalności z wyglądem. Kupujemy więc funkcjonalne, ale schludne wyposażenie kuchni lub salonu.
wnętrza

Oświetlenie mieszkania, domu, gabinetu, ogrodu

Kiedy bierzemy się za aranżację wnętrza, niezbyt często koncentrujemy się na świetle. A przecież to ono buduje nam w mieszkaniu wyjątkową aurę. Za pomocą odpowiedniego światła możemy wyczarować dowolny klimat. Kiedy zanurzymy się w temacie, stanie się jasne, że na rynkuznajduje się wiele różnych typów lampek i jedynie od naszej fantazji zależy, które z nich znajdą pewne miejsce w naszym mieszkaniu. Aranżując pomieszczenia, nie zapominajmy,aby trzymać się tego samego charakteru.
Guarami

Sprzęt potrzebny do akwarium

Pływające w szklanym zbiorniku tęczowe rybki, jakie można obserwować przez całe godziny, to skryte marzenie niejednej osoby. Od jego ziszczenia się powstrzymują zazwyczaj koszty, bądź też dużo wstępnych problemów związanych z dbaniem o rybki. Akwarium dla rybek wcale nie musi być zanadto drogie, ani pochłaniać ogromne ilości czasu. Wstępne zaangażowanie ekspresowo zwróci się z nawiązką. Piękno to przecież coś, w co zawsze warto zainwestować. Jak jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium ,a także o czym przed wszystkim należy pamiętać?
Lampa na stoliku w kolorze drewna

Przemyślenia dotyczące wyboru lamp w czterech kątach

Frapującym projektem jest zrezygnowanie ze standardowych rozwiązań – lampy da się montować naprawdę wszędzie. Tak jest w przypadku takich świeżych produktów, jak lampy podłogowe. Rozświetlanie pokoju od podłogi może ułatwić poruszanie się po czterech kątach. Lampy podłogowe mogą działac jako drugorzędne źródło blasku. Gdy są zainstalowane, możesz nocą uruchomić kilka świateł podłogowych, nie uruchamiając głównego oświetlenia. W ten sposób nie przebudzisz wszystkich mieszkańców. Nieduże lampy podłogowe możesz zainstalować również na schodach w lokum – radykalnie zmniejszy to ryzyko okropnego wypadku.

Oświetlenie we wnętrzu i na zewnątrz

Obecnie na rynku są produkty bez których to nader trudno jest funkcjonować. Do takich przedmiotów na pewno należą wszelkiego modelu lampy, jakie dają przeróżne światło. Jest ono nam przydatne do wytwórczości, do oświaty, do przyjemności, a też do wypoczynku. Dzięki niemu dużo czynności dnia dziennego można wykonywać także o późnej porze, a nawet w nocy.
żarówki

Czym różni się światło LED od tradycyjnego

Oświetlenie energooszczędne stało się raczej standardem, jednak niewiele wiemy jeszcze o technologii LED. Czy warto wydać więcej na nowoczesne oświetlenie? Niedawno na rynku dostępne są żarówki LED i jeszcze są autentycznym hitem. Cena jednak jest zdecydowanie wyższa od znanych nam świetlówek, więc nieufnie podchodzimy do zakupu. To jednak prawda, że świetlówki LED mogą zmniejszyć zużycie prądu mniej więcej o 90%.

Magiczne światła w Twoim mieszkaniu

Kuchnia to miejsce w którym spędzamy mnóstwo czasu. To główne w mieszkaniu. To tutaj jesteśmy z rodziną, rozmawiamy o codziennych sprawach, czasem rozwiązujemy problemy, przyjmujemy krewnych i a przede wszystkim gotujemy smaczne potrawy. Z tych oto powodów oświetlenie kuchni to ważna rzecz i powinno się je planować już w chwili remontowania domu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.