Drogi
kostka brukowa

Kości z bruku zostały rzucone

…ale kto je następnie ułoży? Takiego problemu pewnie nie miał wódz rzymski, kiedy forsował Rubikon. Jednak obecnie kostki brukowej nie wolno ot tak zwyczajnie wyrzuć i poddać się nurtom przeznaczenia. Należy opłacić fachowców, którzy tę kostkę elegancko ułożą, spełniając każde zlecenie co do jej konfiguracji.
kostka brukowa

Układanie bruku w [Wielkopolsce|Wielkopolskie-jak znaleźć bruk?}

W okresie, gdy nie umiano stworzyć jeszcze asfaltu, budowano wyłożone brukiem drogi. Mimo faktu, że poruszając się po takiej drodze pojazd był narażony na niezłe trzęsienie, zachęcała wytrzymałość budulca. Takie szosy pojawiły się już w Imperium Rzymskim.
autostrada

Surowce do budowy ulic

Obecnie do tworzenia dróg wykorzystuje się dużo typów materiałów sypkich, zwanych ogólnie kruszywem. Kruszywem drogowym bywa materiał pochodzenia naturalnego jak żwir lub piasek, które są konieczne jako grunt każdej powstającej ulicy, ale i materiał pochodzenia przemysłowego taki, jak żużel. Materiał ten jest w większości przypadków używany jako pokrycie wierzchniej warstwy większej części odmian dróg. Do budowy dróg stosuje się także inne materiały sypkie, jednak nie są one rozpowszechnione na terenie kraju.
Kostka brukowa Colloseum

Ideał sięgnął bruku

Chodniki z szarych płyt już dawno przestały straszyć ludzi napodjazdach prywatnych domów, ale także w mieście. Dzisiaj rekordy popularności bije kostka brukowa. Stanowi element chodników, dróg rowerowych i ścieżek w o grodach. Kiedy weszła moda na kolorowy bruk?
droga i pobocze

Sporządzanie planu tymczasowej ruchu drogowego

Projektowanie organizacji ruchu nie wymaga specjalnych uprawnień ani wykształcenia w tej dziedzinie. Jedyne, co jest potrzebne, to obeznanie w kwestiach tworzenia tego rodzaju projektów oraz zgoda odpowiednich organów na wdrożenie projektu w życie. Niekiedy niezbędne jest uzyskanie zgody komendy policji. Będzie to konieczne w przypadku zmiany organizacji ruchu w obrębie dróg powiatowych, wojewódzkich oraz krajowych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.