Terapia
Kobieta u lekarza

Terapia psychologiczna – charakterystyka i typy

Istnieje parę różnych specjalności medycznych, zajmujących się ludzkim umysłem. W zależności od rodzaju zaburzenia, do różnych lekarzy trzeba się udać. Nie każdy wie, co różni ich między sobą. W przypadku problemów o charakterze umysłowym pierwsze kroki należy kierować do psychologa. Terapią farmakologiczną, czyli przy użyciu leków, zajmuje się psychiatra. Konkretnym zwalczaniem zaburzeń, które wchodzą w obszar zainteresowania psychologów, zajmuje się z kolei psychoterapia. Psycholog bowiem nie posiada prawa do wykonywania konkretnego leczenia. Może jednak je zdobyć poprzez ukończenie odpowiedniego kursu. O zainteresowaniu pomocą psychologiczną świadczy popularność fraz w rodzaju„pomoc psychologiczna Wrocław” w Internecie.
Kobieta

Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna wciąż cieszy się w nad Wisłą niesłabnącą popularnością. Wybór jest naprawdę szeroki, dosłownie wszędzie odnajdziemy gabinet lub ośrodek medycyny niekonwencjonalnej. Tego typu zabiegi też są oferowane w klasycznych gabinetach spa. W tym tekście przyjrzymy się głównym typom terapii niekonwencjonalnych.
Kobieta u lekarza

Najlepszy logopeda Poznań

Skorzystanie ze specjalistycznej pomocy psychologicznej i możliwości kuracji takie jak terapia dzieci Poznań proponuje zarówno prywatnie, jak i bezpłatnie – co gwarantują świadczenia z nfz. W centrum miasta istnieje mnóstwo ośrodków, które są do dyspozycji malutkich pacjentów oraz ich rodziców.
Dziecko, nauka języków

Jak uporać się z jąkaniem u dzieci?

Mowa jest jednym z najsilniejszych ludzkich nawyków, podobnie jak jąkanie. Nie jest to dolegliwość, którą jesteśmy w stanie zniwelować za pomocą środków farmakologicznych, ale przez program leczenia zorientowany na zmianę nawyków oraz podejścia do problemu. Początkiem sukcesu są chęci i wewnętrzna zgoda do jego rozwiązania.
psychoterapia

Kiedy psychoterapia jest potrzebna?

Różne porażki są nierozerwalnym elementem naszej egzystencji. I choć nasza „codzienna terapia” często ogranicza się do rozmów z bliskimi osobami, bywa, że nie potrafimy przezwyciężyć swoich słabości, a życie wymyka nam się z rąk. W takich sytuacjach okazuje się, że psychoterapeuta jest osobą, która umie nam pomóc, a spotkania z nim stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Psycholog pomaga rozwiązać nasze problemy, daje wsparcie, ustala i stosuje najlepsze w danej sytuacji metody terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec poważniejszym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: gabinet psychoterapii Wrocław.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.