sprzęt do turystyki ekstremalnej
namioty, sklep górski

Wczasy na łonie przyrody

Okres urlopowy już nadchodzi. Na ten moment oczekiwaliśmy od długiego czasu. Tegoroczna zima wyjątkowo dała nam w kość. Teraz chcemy bezchmurnej pogody oraz gorących promieni słonecznych, w których można się nareszcie dobrze wygrzać. Tylko rozmyślania o zbliżających się wakacjach pomaga nam jakoś przetrwać te przedłużające się godziny w pracy. Czas najwyższy zaplanować wspólny wyjazd. Z pewnością, mnóstwo rodaków wybierze się, jak co roku, na egzotyczne wakacje.
Wrocław

Noclegi nad morzem - dobre porady!

Podejmowanie dużej liczby mniej lub bardziej istotnych wyborów powiązanych z wyborem noclegu zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku cenny czas, który wielu ludziom ucieka niezwykle szybko przez palce. Czy lepiej wybrać polecane ,a także dobre noclegi Dźwirzyno czy bardziej coś taniego, ale ryzykownego? Ryzyko w tego typu wypadkach rzadko, kiedy się opłaca.
Absolwenci, studia

Cudowne wspomnienia dla typowego studenta

Chociaż jakoś się przyjęło myśleć, że studenci są biedną częścią społeczeństwa, to jednak jakoś ciężko zgodzić się z tym stereotypem. Przecież fakty są takie, że zwłaszcza ci bardziej ogarnięci studenci zarabiają relatywnie spore pieniądze. Udzielanie korepetycji, stypendium naukowe, rozwożenie jedzenia wieczorami i w czasie weekendów - możliwości jest naprawdę sporo. A na dodatek studenci mają spore wakacje, w czasie których mogą sprzedawać zimne napoje na plaży w Juracie czy nawet jechać na kilka miesięcy do Anglii albo Danii.
morze środziemne

Lato nad Morzem Śródziemnym - dokąd się wybrać

Ferie last minute mają z pewnością mnóstwo zalet. Nie wyłącznie dzięki takim sposobom podróżowania da się zwiedzić atrakcyjne zakątki świata w silnie przystępnych cenach, ale również cieszyć się miłą pogodą w krajach położonych na południu – ani zbyt upalną, ani chłodną.
Karkonosze, droga na Szrenicę

Jak prawidłowo wybrać niezawodny sprzęt na wędrówkę w góry?

Nasze podróże są coraz częstsze i coraz chętniej podejmujemy decyzję o przeżyciu emocjonującej przygody. Jednym z najbardziej ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu, jest wyprawa w nieznane, wędrówka na szczyt i noce spędzone pod namiotem. Osoby kochające dreszcz emocji będący nieodzownym elementem takich wypraw, to najczęściej zapaleńcy, którzy za żadne skarby nie zamieniliby polowych warunków na najbardziej elitarny hotel. Jednak doświadczeni turyści dobrze wiedzą, że podstawą udanej wyprawy jest odpowiednie przygotowanie.

Spływy kajakowe

Aktywny wypoczynek potrzebny jest w szczególności ludziom prowadzących bierny tryb życia, na przykład pracujących w biurach, w urzędach itp. Taka forma spędzania czasu wolnego pozwala im na zregenerowanie sił oraz utrzymanie kondycji fizycznej. Odwrotnie sytuacja wygląda u ludzi posiadających pracę fizyczną – wymagają oni wypoczynku biernego. Jedną z form takiego spędzania czasu są spływy kajakowe. Ich popularność widoczna jest w sieci, gdzie coraz częściej i chętniej wyszukiwane są hasła typu „wypożyczalnia kajaków Pilica”, „spływy kajakowe Polska” i tym podobne.
Górska wyprawa

Co wziąć w góry

Niedługo słoneczne dni, a zatem najlepsza pora, by wyrwać się z roboty i skoczyć na kilkudniowy urlop. Dni wolne w maju w tym roku będą pogodne, warto zatem już dzisiaj zaplanować sobie urlop. Niestety, na kilka tygodni przed majem raczej niełatwo dostać dostępne noclegi. Jednak istnieje świetne wyjście z tej sytuacji – czemu by nie ruszyć pod namiot? Bądź na spacerowanie po górach, z odpoczynkami w schroniskach? O ile podoba się ci taka opcja, powinieneś teraz pójść do specjalistycznego sklepu, żeby zakupić porządne akcesoria turystyczne.
Morze, Mielno

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest połączeniem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wymienionych dyscyplin powinien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie niezadowolony.
Podróże z dzieckiem

Wycieczki zagraniczne w tym roku

Kończą się piłkarskie emocje i zaczynają się wakacje. Plany najczęściej tworzy się na kilkanaście tygodni przed wyjazdem, ale dla wszystkich spóźnialskich bez wątpienia zostaną świetne oferty w biurach podróży. Pojawia się pytanie: jaki kierunek obrać i które biuro podróży wybrać?
Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Nad morze czy w góry?

Polska jest państwem posiadającym urokliwe tereny górskie i dostęp do morza, dzięki czemu jest atrakcyjna dla turystów. Spór o to, czy lepiej wykorzystać czas wypoczynku w górach, czy nad morzem tkwi głęboko polskiej mentalności, należy jednak być wdzięcznym za wybór – każdy zwiedzający znajdzie tutaj coś, co go może zainteresować. Polska słynie na całym kontynencie europejskim z pięknych, niedużych miejscowości turystycznych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że taki piękny kraj przyciąga coraz więcej zagranicznych przyjezdnych.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.