jak się odżywiać?
Psychoterapia

Z jakich powodów powinno zdecydować się na psychoterapię? Co nam to da? Czy to faktycznie jest pomocne?

Psychoterapia pomaga przeorganizować błędne struktury poznawcze, które mogą ograniczać człowieka. Pozwala przezwyciężyć opory, destrukcyjne, podświadome sposoby reagowania. Uczy zwalczania lęku i użycia nowych, nieznanych szans poradzenia sobie w odmiennych sytuacjach. Jest to proces prowadzący do zmiany, która jest konieczna do pokazania objawów.
Kurki, grzyby

Typowe polskie jedzenie – wyśmienite na wiele okazji

Każdy z nas uwielbia jeść. Jest to jedna z sympatyczniejszych chwil w naszym życiu. Nic zatem nienaturalnego, że chcemy kosztować coraz to nowszych potraw, które być może na stałe zagoszczą w naszym menu.
Kobieta u lekarza

Terapia psychologiczna – charakterystyka i typy

Istnieje parę różnych specjalności medycznych, zajmujących się ludzkim umysłem. W zależności od rodzaju zaburzenia, do różnych lekarzy trzeba się udać. Nie każdy wie, co różni ich między sobą. W przypadku problemów o charakterze umysłowym pierwsze kroki należy kierować do psychologa. Terapią farmakologiczną, czyli przy użyciu leków, zajmuje się psychiatra. Konkretnym zwalczaniem zaburzeń, które wchodzą w obszar zainteresowania psychologów, zajmuje się z kolei psychoterapia. Psycholog bowiem nie posiada prawa do wykonywania konkretnego leczenia. Może jednak je zdobyć poprzez ukończenie odpowiedniego kursu. O zainteresowaniu pomocą psychologiczną świadczy popularność fraz w rodzaju„pomoc psychologiczna Wrocław” w Internecie.
zdjęcie rentgenowskie

Onkolog to lekarz walczący z nowotworem

W teraźniejszych czasach dużo osób niestety boryka się z dolegliwościami onkologicznymi. Są to choroby nowotworowe, jakie w leczeniu są niesamowicie skomplikowane, wymagające i wyczerpujące. Natomiast obecnie medycyna zyskała bardzo dobry poziom i sporo chorób w zakresie onkologii jest skutecznie leczona, przez co różne schorzenia nowotworowe można oczywiście odpowiednio i sprawnie zwalczyć.
maszynka

Które kosmetyki warto kupić

Przez wiele lat panowało przekonanie, że wszelkie kosmetyki są domena kobiet. Dlatego przywiązywano mniejszą wagę do takich produktów dla mężczyzn. Męskie kosmetyki są jednak obecnie coraz liczniej reprezentowane. W dawnych czasach podstawowym środkiem była woda kolońska, zastąpiona z czasem przez wody po goleniu.

Troszczmy się o zęby

Chyba nie ma innego lekarza, którego tak bardzo się obawiamy. Wizyta u dentysty przyprawia nas o ciarki na plecach. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się głównie dorośli. Czy to jednak wystarczający powód, by nie zaglądać do stomatologa wcale? Najnowsze statystyki są wstrząsające. Mnóstwo rodaków ma problemy ze swoim uzębieniem. Najgorsze jest jednak to, że również nasze pociechy mają próchnicę.
Lekarzowi możesz zaufać

Wybór właściwego psychologa

W sytuacji, w której chcemy poddać się terapii wybranie odpowiedniego psychologa to bardzo ważna sprawa. Często nie chcemy prosić nikogo o doradzenie terapeuty z uwag na to, że kłopoty to bardzo prywatna sprawa i nie chcemy by ktoś wiedział o naszej psychoterapii.
prostym sposobem, by wyszukać listę psychoterapeutów w naszym mieście jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową odpowiedniego hasła, takiego jak psycholog Gdynia.
Dania na grilu

Garść faktów odnośnie grillowania

Podczas pierwszych majowych dni niemal wszędzie odbywają się spotkania przy grillu. Grillowanie jest jednym z najbardziej popularnych metod spędzania wolnego czasu przez naszych rodaków. Co przeważnie grillujemy? Jakie akcesoria są nam do tego przydatne?
leki

Sanprobi super formuła wspiera naszą odporność

Co powinniśmy zastosować przy naszych kłopotach?
Powinniśmy zaznaczyć, że na półkach w aptece będzie sporo przeróżnych leków, przez to dokładnie powinniśmy się namyślić, z czym chcemy sobie poradzić, a także powinniśmy zobaczyć, które z nich mogą nam rzeczywiście pomóc. Im lepiej konkretne specyfiki będą dopasowane do naszych kłopotów, tym znaczniejsza będzie szansa, że uda nam się ich pozbyć i będziemy mogli powrócić do zwykłego działania.
Ziemniak z warzywami i sosem czosnkowym

Dania z jajek i ziemniaków

Ziemniaki są jednym z najczęściej występujących produktów polskiej kuchni. Typowy obiad w Polsce składa się z mięsa, kartofli i sałatki. Są one również najważniejszym składnikiem często wybieranych dań, do których należą na przykład pierogi czy kluski śląskie. Znaczną liczbę miłośników mają także placki ziemniaczane, przyrządzane z cukrem lub wytrawnie. Rozmaite sałatki i zapiekanki ziemniaczane są dobrym urozmaiceniem zwykłego jadłospisu. Z kolei jajka spożywane są prawie równie chętnie, w rozmaitych postaciach. Są też niezbędnym składnikiem ciast i różnych potraw, do których należą na przykład naleśniki.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.