jak się odżywiać?
Tibetan mastiff

Dbanie o czworonoga i kotka

Trzymanie w domu zwierzaka to w zasadzie duży zbiór problemów i przyjemności. Kochający pies gwarantuje sporo szczęścia nawet w smutne dni. To świetny kompan do odległych wędrówek i obrońca. ko, mimo swojej ostrożnej natury, również może się całkiem nieźle oswoić z człowiekiem. Zasypianie z ciepłym, mruczącym kotem to wielka przyjemność.

Ekspresowe porady przez Internet

Internet jest symbolem bardzo nowoczesnej technologii. Jest jednym z najczęstszych sposobów komunikacji, zdobywania różnych wiadomości oraz kupowania produktów. Dzień w dzień w Internecie pojawia się wiele najnowszych rzeczy. Nad właściwym jego działaniem pracuje bardzo dużo informatyków. Napędza on rynek albowiem dzięki jego rozwojowi mogło powstać dużo niedużych firm tworzących strony internetowe, grafiki czy też reklamy oraz wiele innych.
Kurki, grzyby

Typowe polskie jedzenie – wyśmienite na wiele okazji

Każdy z nas uwielbia jedzenie. Jest to jedna z bardziej sympatycznych chwil w życiu. Nic zatem dziwnego, że pragniemy kosztować coraz to nowych rzeczy, które może na stałe zagoszczą w naszym menu.
Nóż japoński Deba

Warto gotować!Najważniejsze wyposażenie kuchni - nóż

Atrakcyjne jakiś czas temu także w Polsce zrobiło się spędzanie wieczorów ze znajomymi na grupowym gotowaniu. To bardzo miły zwyczaj. To doskonała alternatywa dla wspólnych wypadów do restauracji, a dodatkowo umożliwia pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. By jednak samo gotowanie było przyjemnością dobrze jest posiadać w kuchni odpowiedni sprzęt. Najistotniejszy jest nóż. Na przykład solidne noże do steków wcale nie muszą być drogie! A każdy kucharz wie, że dobry nóż do krojenia steków jest niezastąpiony.
kiełbasa

Czy warto jeść produkty mięsne? Jakie można zyskać korzyści? O czym powinniśmy wiedzieć?

Mięso co prawda zawiera dużo niezbyt zdrowego tłuszczu, lecz jest jednocześnie świetnym źródłem wartościowego białka oraz żelaza. Powinniśmy dobierać mięso, więc zrezygnować z wołowiny i wieprzowiny, za to sięgać po kurczaka lub cielęcinę. W zbytnio wielkich ilościach czerwone mięso może przyczynić się do zawału serca, rozwoju nowotworów i cukrzycy.
zdrowa żywność

Troska o zdrowie

Produkty ekologiczne nabywa ją w tej chwili około 7 procent wszystkich polskich kupujących. Wielu Polaków wie bowiem, że w nowym tysiącleciu warto sobie wszystko to co najlepsze dla zdrowia. Żywność ekologiczna jest więc już teraz dobrą alternatywą dla mniej pożywnych
produktów. Pozbawione chemii towary to dziś jeszcze niestety zdecydowanie rzadko spotykane rarytasy. Możliwość nabycia takich produktów daje jednak nieraz sieć.
Białe winogrona

Winny świat

Wino białe, wino czerwone. Trunek bogów. Alkohol znany od wieków. Zajmuje istotne miejsce w sztuce, literaturze, muzyce i filmie. Co więcej, także w religii. Każdy zna historię o tym, jak Chrystus dokonał cudu w Kanie Galilejskiej, zamieniając wodę w wino, którego już nie było na przyjęciu ślubnym. Niemała część jest świadoma symboliki chleba i tego alkoholu w chrześcijaństwie.
omega-3

Kwasy omega-3 - czy warto je stosować? Parę porządnych patentów

Proporcjonalna dieta musi zapewniać organizmowi oprócz witamin i mikroelementów nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomagają szereg procesów w organizmie. Brak kwasów tłuszczowych może prowadzić do wielu znaczących dla zdrowia konsekwencji. Wyniki badań naukowych potwierdzają, że kwasy omega-3 mają dobry wpływ na układ krwionośny zapobiegając chorobom serca.
warzywa ekologiczne

Sklepy ze zdrowym jedzeniem

Jesteś tym, co jesz – tak mówi stare powiedzonko. Jesteś zdrowym człowiekiem, gdyż spożywasz zdrową żywność. A co w obecnych czasach, oznacza to sformułowanie? Zdrowa żywność to wszelkiego typu produkty naturalne i ekologiczne, nieskalane chemią spożywczą i niezmodyfikowane genetycznie. Ich przygotowywanie i produkowanie opiera się przede wszystkim na naturalnych mechanizmach chemicznych, takie jak fermentacja a także używa się naturalne składniki, jak na przykład żywe kultury bakterii. Do upraw owoców ekologicznych używa się wyłącznie organicznych nawozów.
Dania na grilu

Garść faktów odnośnie grillowania

Podczas pierwszych majowych dni niemal wszędzie odbywają się spotkania przy grillu. Grillowanie jest jednym z bardzo popularnych metod wykorzystania wolnego czasu przez Polaków. Co najchętniej grillujemy? Jakie elementy są nam do takich czynności przydatne?
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.