jak się odżywiać?
tabletki na gardło

Jak otworzyć aptekę

Założenie własnej apteki wiążę się ze sporym ryzykiem szybkiej upadłości, jak również z różnorodnymi problemami prawnymi, którym ciężko sprostać. Czy trzeba ryzykować tak wiele, skoro możliwości na rynku obfitują w odmienne, bardziej praktyczne wyjścia, które nie narażają inwestora na zbyt wielkie straty?
Mały Pacjent u dentysty

Autoklawy – czym są?

Od razu odpowiadamy na kwestię postawioną w tytule wpisu - autoklawy klasy b to sprzęty służące do sterylizacji różnorakich narzędzi medycznych. Przejdźmy teraz do smutnej przeszłości człowieka, gdy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Należy wiedzieć, że dawny człowiek żył malutko. Statystyczny mieszkaniec dawnej Europy dożywał zwykle 40 roku życia, osoby starsze były dużą rzadkością.
Apteczka samochodowa

Różnych wielkości deska ortopedyczna jako narzędzie ratunkowe nosideł|Jak postępować z osobą ranną?

Oprócz w pełni wyposażonej apteczki przydatne są też inne, istotne akcesoria ratunkowe. Dzięki pełnemu połączeniu narzędzi w apteczce można zahamować krwotok, jak również – w ciężkich oraz wymagających przypadkach – uratować swoje lub czyjeś życie.
jagody acai

Czemu jagody acai są coraz popularniejsze

Mawia się, że kochanego ciała nigdy za wiele, jednak pomimo tego znanemu zdaniu coraz więcej ludzi szuka przepisu na zdrową i szczupłą sylwetkę. Często są to godziny okupione katorżniczym wysiłkiem na siłowni i walką z pokusami, a wiadomo, że „zakazany owoc” przecież kusi najbardziej.
Białe winogrona

Wino szlachetny trunek

Wino białe to napitek bogów. Alkohol znany od tysiącleci. Posiada ważne miejsce w sztuce, literaturze, muzyce i filmie. Mało tego, także w sferze duchowej. Wszyscy znamy podanie o tym, jak Chrystus dokonał cudu w Kanie Galilejskiej, czyniąc z wody wino, które skończyło się na przyjęciu ślubnym. Spora część jest świadoma symboliki chleba i tego alkoholu w chrześcijaństwie.
Psychoterapia

Z jakich powodów powinno zdecydować się na psychoterapię? Co nam to da? Czy to faktycznie jest pomocne?

Psychoterapia ułatwia przeorganizować fałszywe struktury poznawcze, które mogą ograniczać człowieka. Pomaga zwalczyć blokady, destrukcyjne, podświadome sposoby reagowania. Naucza pokonywania lęku i zastosowania innowacyjnych, nieznanych możliwości radzenia sobie w różnych sytuacjach. Jest to proces dążący do zmiany, która jest konieczna do pokazania objawów.
Sałatka

Jeżeli zamierzasz urządzić przyjęcie oraz szukasz ciekawych smakołyków, zaserwuj na stół zdrowe sałatki

Intrygującym pomysłem na obiad jest przykładowo golonka w piwie - danie to na pewno urzeknie Twojego partnera. Golonka w piwie to kapitalne danie, które zachwyca szczególnym smakiem i rozmaitym aromatem. Zarówno w wielu książkach kucharskich, jak także w Necie znajdziesz sporo przepisów na golonkę w piwie, w których konkretnie zaprezentowano jakich artykułów potrzeba do sporządzenia tego specjału i jak - krok po kroku - sporządzić tą potrawę.
psycholog

Psychiatria to jedna z najbardziej specyficznych gałęzi medycyny

Psychiatria to jedna z bardziej charakterystycznych dziedzin medycyny. W odróżnieniu od większości innych gałęzi medycyny odnosi się bowiem nie do fizyczności i ciała człowieka, ale do jego aspektów psychicznych, a więc wewnętrznych. Psychiatra jest lekarzem, którego zadaniem jest dbanie o kondycję psychiczną pacjentów. W przeciwieństwie do psychoterapeutów psychiatrzy w leczeniueliminowaniu rozmaitych zaburzeń psychicznych posiadają uprawnienia do używania środków farmaceutyków jest zresztą najbardziej rozpowszechnionym sposobem leczenia chorób psychicznych. Jednym z poziomów twgo rodzaju leczenia jest również terapia prowadzona w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym, gdzie pacjenci znajdują się pod ciągłą obserwacją profesjonalistów.
Depilacja laserowa nóg

Niecodzienne zabiegi upiększające

Kobiety podobno są w stanie cierpieć, gdy w nagrodę będą jeszcze szczuplejsze. Bolesne operacje, smarowidła z ptasim guanem – to jeszcze nic. Depilacja brwi i całego ciała woskiem to dla kobiety zwyczajny zabieg. Mało tego – dzisiaj oddajemy się kolejnym eksperymentom i to laser ipl decyduje o tym, że nie jesteśmy włochate.

Sprawdzeni specjaliści

Współcześnie wielką ilość trudności ze sprawami osobistymi mogą pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści. Każdy nieraz przechodzi różnorodne problemy w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Rozmaite trudności psychologiczne czy intymne związane z karierą zawodową, czy sprawami osobistymi. Takie przypadki nie muszą być przy tym od razu przyczyną paniki. Raz są to sprawy mniejsze, raz większe.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.