kupno mieszkania
sprzedaż

Przeprowadzka – w jaki sposób szybko sprzedać mieszkanie?

Choć ludzie organizują sobie własną przyszłość na długo do przodu, szczególnie gdy podejmują decyzję o wzięciu kredytu na lokal mieszkalny albo inną nieruchomość, osiedleniu się i stworzeniu rodziny, losy czasem inaczej się plotą i niektórzy muszą zmienić w ich życiu bardzo wiele w czasie kilku tygodni. Wtedy wiele pracy należy poświęcić na to, aby sprzedać nieruchomość, jak najszybciej znaleźć nowe miejsce i efektywnie poukładać wiążące się z tym kwestie. Jest ich wiele – znalezienie edukacji dzieciakom, załatwienie spraw meldunków, rozliczenie mediów, organizacja przewodu mebli.
Budowa drewnianego domu

Porady przy budowie mieszkania

Budowa domu jest zadaniem ogromnie skomplikowanym i długotrwałym. Samo planowanie i sporządzenie wszystkich koniecznych projektów zabiera bardzo dużo czasu. Poza tym bardzo czasochłonne jest również uzyskiwanie wszystkich pozwoleń, do których zaliczyć można na przykład uzyskanie zezwolenia na budowę. Wszystkie te zadań, a także przeprowadzenie zasadniczych prac na budowie, warto zlecić profesjonalnej firmie. Warto też zasięgnąć porady profesjonalistów w przypadku pojawienia się wątpliwości. Do zaprojektowania powstającego domu należy wynająć profesjonalnego architekta, który wykorzysta w tych czynnościach swoje umiejętności. W ten sposób można mieć pewność, że projekt zostanie wykonany dokładnie i profesjonalnie.

Rynek nieruchomości użytkowych – tendencje na początku roku 2012

Wszędzie mówi się o kryzysie w gospodarce, ale póki co nie dostrzega się go na rynku lokali użytkowych. W szczególności w warszawie, najbardziej rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie pod biura wciąż sprzedają się właściwie od razu.
Wymarzona łazienka

Czas na zmianę wystroju łazienki

Okres letni to w Polsce tradycyjnie czas wyjazdów na wczasy i remontowania mieszkań. Jeżeli chcemy zrobić remont w łazience, powinniśmy zapoznać się z aktualną ofertą sklepów w naszym mieście. Do tego typu działań można wykorzystać internet, by nie biegać po sklepach niepotrzebnie. Na przykład strona plytki ceramiczne wrocław na czas wakacji przygotował specjalne promocje. Obecnie wybór płytek jest bardzo szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie.
Budowa domu

Kupno czy budowa domu?

Podejmując decyzję o usamodzielnieniu się musimy zatroszczyć się o własne lokum. Jednym z bardziej interesujących rozwiązań, nad którym warto się zastanowić może okazać się budowa domu. Ponoszone, w związku z taką inwestycją koszty, w zależności od zlokalizowania, mogą być niższe, niż w przypadku nabycia nowego mieszkania od dewelopera, co czyni budowę domu kuszącą alternatywą.
Osiedle bloków

Szczecin- znakomite miasto do wprowadzenia się

Które miasto w naszym kraju jest współcześnie na topie? Dokąd młode osoby chętnie się wyprowadzają, by zdobyć fajną i wysoko opłacaną pracę? Istnieje kilka miast w Polsce, które od zawsze cieszyły się i cieszyć się będą sporym zainteresowaniem. Można do nich zaliczyć Szczecin, Poznań, Gdańsk, Warszawę, a również Kraków.
townhouseapartments

Kraków to chyba najładniejsze miasto w Polsce!

Gdyby akurat Kraków nie był najbardziej urokliwym miastem w Polsce, pewnie nie byłby tak mocno rozpowszechnioną destynacją wśród turystów. Choć mamy naturalnie dużo więcej pięknych miejsc w Polsce, to jednakowoż prawda jest taka, że tylko Kraków jest słynny na niemalże całej kuli ziemskiej.
Inwestycje, nieruchomości

Sprzedajemy mieszkanie?

Od końcowych miesięcy 2011 ceny powierzchni mieszkalnych maleją. Specjaliści uważają, że ten trend się utrzyma przez znaczący czas, jest szansa, że nawet do przyszłego roku. Podobnie wygląda sytuacja na rynku willowym. Tam gwałtowny krach nastąpił 3 miesiące temu i trwa cały czas. Czy mamy zatem dobry czas, by sprawić sobie własne lokum? Dużo wskazuje na to, że tak, choć może powinno się trochę odwlec decyzję, by natrafić na opłacalniejsze oferty. Za parę miesięcy niska sprzedaż mieszkań może wywołać kolejne obniżki cen.
Gdańsk

Przeprowadź się nad morze

Czy zastanawialiście się kiedyś nad przeniesieniem się nad morze? Trójmiasto może być dobrą lokalizacją, jeśli chcemy zamieszkać niedaleko morza, jednocześnie rozbudowując swoją karierę w jednej z najszybciej rozbudowujących się okolic w Polsce to strzał w dziesiątkę. Owszem, ceny lokali są dość duże, ale wybór jest tak wielki, że możemy wyszukać coś na naszą kieszeń. Gdy idzie o mieszkania Gdańsk ma ich w ofercie całe mnóstwo, zarówno nowych jak i z drugiej ręki.
podatki

Podatki za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są nieco zagmatwane. Można powiedzieć, że właściwie płacimy je od czegokolwiek. Też posiadacz lokalu mieszkalnego wynajmowanego musi płacić podatek za najem. Ma on aczkolwiek szansę wyboru rodzaju opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo posiadają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.