Jak się tworzy lustra drogowe

Lustra drogowe możemy podzielić na 2 rodzaje. Na ogół spotykane na polskich ulicach są lustra drogowe o okrągłym kształcie bądź te prostokątne. Zalicza się je do urządzeń, które pozytywnie wpływają na pełne bezpieczeństwo na ulicach. Dzięki nim powiększa się szansa na zupełne wyeliminowanie tzw. martwych punktów w miejscach, gdzie widzialność pozostawia sporo do życzenia.

lustra
Najczęściej lustra drogowe używane są przy skrzyżowaniach dróg bądź też innych miejscach, które powszechnie uznawane są za bardzo niebezpieczne. Do takowych zaliczamy między innymi tunele. Lustra drogowe jak są bardzo doceniane przez kierowców, bowiem dzięki nim możemy kontrolować spory fragment naszego otoczenia. Lustro tego rodzaju powinniśmy wybierać tak, by w nadrzędnej kolejności wyróżniało się ono odpornością. Jest ono niezmiernie podatne na rozbicie. Dlatego do ich produkcji wykorzystywane są lustra cechujące się lepszą jakością aniżeli typowe szkło. Przez to też lustra pojawiają się w miejscach, gdzie bardzo często dochodzi do przejawów chuligaństwa.

Zobacz również

Przeprowadzka do Warszawy?

warszawa
Warszawa jest zarówno stolicą Polski, jak i najbardziej rozległym ośrodkiem miejskim w kraju. Na jej temat są różne opinie, nierzadko niekorzystne. Dotyczą one szczególnie osób tam zamieszkujących. Mówi się, że warszawiacy są nieuprzejmi, nie chcą udzielać pomocy i nie są sympatyczni. Na pewno jednak spora część z tych opinii powstaje na powtarzanych bezmyślnie stereotypach.


lustro-użycie
Trochę inne zastosowania mają lustra przemysłowe (jak tutaj), które znakomicie spełniają swą rolę na przykład w halach magazynowych. Dzięki nim pracownicy, którzy prowadzą wózki widłowe mogą kontrolować swoje położenie. Lustra typu przemysłowego w dużym stopniu minimalizują potencjalną szansę na kolizję. Do tego typu luster często dodawane są żółto-czarne ramy, które doskonale kontrastują z otoczeniem, co powoduje, że trudno je nie dostrzec. Lustra typu przemysłowego mają mnóstwo odmian. Jedną z nich są lustra przemysłowe, które opracowane są w taki sposób, ażeby gwarantowały większą kontrolę nad obiektami, które znajdują się w dalszej odległości. Lustra przemysłowe są bardzo skuteczne, ponieważ nie zniekształcają obrazu.

Do tego należy dodać inne argumenty zdecydowanie przemawiające za ich montażem. Lustra przemysłowe są na przykład o wiele bardziej odporniejsze oraz lżejsze od tych ze standardowego szkła. Zasadniczym ich zastosowaniem jest kontrola procesów produkcyjnych jak również kontrola towarów, które właśnie wychodzą z linii produkcyjnej. Służą też do monitorowania słabo widocznych części urządzeń. lustra (lustra na wymiar we Wrocławiu)
Redaktor: S.D.
19/07/01, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.