Nad morze czy w góry?

Polska jest krajem posiadającym piękne góry i dostęp do morza, dzięki czemu jest atrakcyjna turystycznie. Spór o to, czy lepiej spędzić czas urlopu w górach, czy na morskim wybrzeżu tkwi głęboko polskiej mentalności, trzeba jednak być wdzięcznym za wybór – każdy zwiedzający znajdzie tutaj coś, co go może zainteresować. Polska jest słynna w całej Europie z pięknych, niedużych miejscowości wypoczynkowych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że ten piękny kraj przyciąga coraz większe rzesze turystów z zagranicy.

Nad morze
Międzyzdroje  - nadmorska plaża
Wielbiciele morskich krajobrazów z całą pewnością pokochają Kamień Pomorski. Jest to niewielkie miasto położone na północnym zachodzie Polski, niedaleko granicy z Niemcami. (Sylwester w Poznaniu) Ta miejscowość zachwyca nie tylko pięknymi widokami i morskim klimatem, ale także dużą ilością wspaniałych zabytków. W mieście funkcjonuje również parę ośrodków uzdrowiskowych udostępniających noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem uzdrowiskiem. Przebywając w okolicy trzeba obowiązkowo odwiedzić Stare Miasto, gdzie jest wiele pięknych, zabytkowych kamienic oraz inne godne uwagi budowle. Miejscowość ta jest oczywiście najatrakcyjniejsza latem, kiedy to można opalać się na plaży i kąpać w pobliskim morzu. Kamień (szeroka oferta) Pomorski jest również miejscowością rybacką, przebywając tam nie wolno nie spróbować ryby prosto z morza.

W góry
Wycieczki, góry
Jedną z najbardziej urokliwych miejscowości górskich jest Krynica-Zdrój, zwana również Krynicą Górską. Znajduje się ona na południowym wschodzie kraju, niedaleko granicy ze Słowacją. Przed wybraniem się w to piękne miejsce, warto wpisać w wyszukiwarkę frazę „Krynica Górska noclegi” i wcześniej zamówić pokój w pensjonacie. (Sylwester Raciąż) Jest to bowiem chętnie wybierane miejsce wypoczynku i próbując zarezerwować nocleg u szczytu sezonu urlopowego można się rozczarować. Krynica jest najpiękniejsza w zimie, i mimo, że nie nie znajdują się tam stoki narciarskie warto pojechać tam właśnie w tym czasie. Należy jednak pamiętać, że samotne wyprawy w góry w zimie mogą się okazać bardzo niebezpieczne. Wybierając się do tego miasta najkorzystniej pojechać pociągiem. Sporym utrudnieniem w mieście jest bowiem niedobór miejsc parkingowych dla turystów.
20/10/02, 11:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.