Pułapka na duchy

W San Jose stoi najbardziej oryginalna rezydencja świata – dom familii Winchesterów. Każdy, kto chłonął w dzieciństwie książki o dzielnych kowbojach, z pewnością zna słynną amerykańską korporację, która robiła broń palną. Przedsiębiorstwo w XIX wieku otworzył Oliver Winchester, po nim wytwórnię przejął jego dziedzic. I właśnie żona dziedzica zbudowała przepastną rezydencję w San Jose. A co powoduje, że ten dwór jest tak fascynujący i popularny wśród spragnionych mocnych wrażeń odwiedzających?
Grzejniki Tetra marki Jaga
Wdowa Sara Winchester była przekonana, że upiory zastrzelonych strzelbami z jej rodzinnej firmy przyjdą się zemścić. To w tamtym okresie nic kuriozalnego, na przełomie XIX i XX w. rozkręcał się mocno ruch spirytualistyczny.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię pytania związane z tą problematyką, to kliknij tutaj i zobacz - na pewno Cię to zaciekawi.

Postanowiła więc postawić wielki dwór, który wypełniły niesamowite lustra, oryginalne meble i ukryte korytarze. W rezydencji tej można się bardzo łatwo zgubić, bo wszystko tam zostało pomyślane, by wprowadzić gości w zagubienie. Według pani Winchester także duchy zastrzelonych się zgubią, nie docierając do niej samej i rodziny. Naturalnie nie da się udowodnić, czy zamysł pani Winchester się sprawdził w rzeczywistości.

Co frapujące, mimo tych kuriozalnych działań dwór ma opinię nawiedzanego przez wiele duchów. W minionym roku rezydencja została zbadana przez team sławnych tropicieli upiorów, którzy kręcili tam show tv pod tytułem Ghost Adventures. Łowcy byli pewni, że w pałacu jest niewidzialny tunel, którym podróżują byty duchowe pomiędzy odległymi miejscami na świecie.

Zobacz również

Ucz się pierwszej pomocy

Szczepienie przeciwko grypie
Każdy uczeń szkoły średniej i każdy, kto starał się o prawo jazdy, ma świadomość jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot nazywający się PO miał obowiązek przekazać młodzieży tajniki ratowania ludzkiego życia. Jako pomocny rekwizyt służyły m.in. fantomy i demonstrowane na nich oddychanie metodą usta-usta i przywracanie akcji serca.


Teraz dwór rodziny Winchesterów jest zabytkiem, który znacznie ucierpiał przez dekady. Na początku zeszłego wieku przez rejon przeszło okropne trzęsienie ziemi, które zniszczyło częściowo posiadłość. Po rezydencji prowadzone są liczne wycieczki gośc podziwiających hipnotyczne lustra oraz wpędzające w zakłopotanie dziwactwa architektoniczne, wymyślone przez ekscentryczną wdowę.
21/03/08, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.