Normy w pewnych aspektach życia i ich zastosowanie

Przemysł i produkcja to dwie rzeczy, bardzo obszerne dziedziny, bez których nie da się dzisiaj właściwie obejść. Także ludzie żyjący na wsi, mimo że nawet parę dekad temu byli całkowicie samowystarczalni, dzisiaj korzystają pełnymi garściami z rozwiązań technologicznych, nabywanego w mieście jedzenia, maszyn, narzędzi.

fabryka
Także budynki stawiane poza miastem odległe są od przypominania starych, tu i tam stojących jeszcze chat budowanych z bel drzew w tak zwany jaskółczy ogon. Owoce przemysłu są wszędzie, także wszędzie obecna poczyna być elektronika, medycyna. Ci, co nie mają kontaktu codziennie z co najmniej jednym z tych niezwykle istotnych aspektów cywilizacji, pewnie są mnichami w Tybecie albo są pustelnikami.

Na pierwszy rzut oka laikowi nie wydaje się to oczywiste, lecz niezbędna jest kontrola tych rzeczy.

Zobacz, w tym serwisie jest faktycznie świetna strona (https://centrumstyropianu.pl/75-folia), która z pewnością Cię bardzo zaintryguje! Przeczytasz tam bardzo dużo interesujących informacji.

Tak, jak samochodami w mieście ma kierować zbiór przepisów ruchu, znajdujący się w kodeksie ruchu drogowego, tak przemysłowi i innym branżom towarzyszą tak zwane normy. Norma nie jest prawem, nie jest obowiązkiem, jednak zgodność z treścią pewnych norm jest zapewnieniem pewnych praw. Jedną z najistotniejszych norm w dziedzinie przemysłu jest norma iso 9001 (przejdź tu: ), jaka określa odpowiednią jakość produktu, generalnie dowolnego użytecznego produktu. Jeśli taką normę spełnia suszarka do włosów, można mieć pewność, że ma odpowiednią wydajność, jest zabezpieczona przed spaleniem, a kiedy wleci do wanny z osobą w środku, nie dopuści do tragicznego porażenia.

Kolejną niezwykle istotną w tych latach jest norma iso 27001, której misją jest kontrolowanie bezpieczeństwa informacji. Jeśli jakiś program komputerowy, usługa lub witryna w Internecie zawiera w opisie zdanie, że spełnia ten zbiór wytycznych, można mieć pewność, że w kontroli nad zabezpieczeniem danych, jakie użytkowane są w taki lub inny sposób przez ten program lub inny informatyczny twór, a tymi danymi mogą być na przykład osobiste dane internauty, czuwali specjaliści. Jeszcze jedną ważną dla świata komputerów normą jest norma 20000 – jest to zbiór zasad w kwestii kontrolowania usług informatycznych w organizacjach. Na deser norma istotna dla ludzkiego zdrowia i bezpieczeństwa – norma iso 15378 (napisał o tym), jaka jednoznacznie określa skład, kształt i parametry opakowań, w których sprzedawane i magazynowane są leki. elektronika (zajrzyj koniecznie)


Zobacz również

Dyskusje o lekarzach w internecie

W chwili, gdy planujemy pójść do lekarza, a w szczególności tego, który przyjmuje prywatnie należy poczytać o nim opinie. Wiadomo przecież, że Współcześnie służba zdrowie nie za dobrze prosperuje.
Podpatrzone na:
19/03/09, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.