Sprawdzone idee na wakacje w tropikalnych krajach

Człowiek od wielu wieków miał bardzo dużo zamiarów. Modyfikowały się one niczym odcienie w kalejdoskopie czy to ze względów subiektywnych, lub też rzeczowych. Jeden pozostawał jednak w egzystowaniu człowieka na zawsze - fach. Tak jak kiedyś, jak i obecnie, wytwórczość ma przeważnie cel zarobkowy, a pieniądze są ludziom niezbędne do godnego życia. Ludzie pracujący mają prawo do urlopu. Dużą grupę z nich stanowią Ci, których stać na droższe od lokalnych, wyprawy zagraniczne. Metamorfoza systemu społeczno - gospodarczego, która miała miejsce w Polsce w roku 1989 miała istotny wpływ na ożywienie turystyki.
wakacje nad morzem
Przed tą datą praktycznie niemożliwe były, przykładowo wakacje na Wyspach Kanaryjskich czy też w Egipcie. Trudno było dostać sam paszport, ażeby móc przejść granicę Polski, a co dopiero wycieczki do ciepłych państw. Po 1989 roku system wolnorynkowy sprawił, że poczęły powstawać biura podróży, proponujące swoim konsumentom liczne wycieczki, różnego typu formy spędzenia wakacji oraz urlopów. W ofertach biur podróży znaleźć można sugestie dla aktywnych, przykładowo wyjazd na narty do Alp, lecz też coś dla ludzi lubiących pasywny odpoczynek, np. wczasy na Gran Canaria (szczegóły tu na ) i wylegiwanie się na piasku. Oczywiście nie można powiedzieć, że w okresie Polski Ludowej ludzie w ogóle nie podróżowali. Główne jednakże kierunki ówczesnych wypraw kierowały do ZSRR albo innych republik socjalistycznych.

Podobnie jak wówczas tak i dzisiaj wycieczka zagraniczna wiąże się ze względnie dużym wydatkiem. Koszt takich wypraw waha się na ogół w wysokich kwotach co przy aktualnych przeciętnych dochodach naszych rodaków, cenach oraz poziomie gospodarki jest pokaźną sumą. Bardziej bystry rezydent naszego kraju może sobie jednak pozwolić na wyprawy zagraniczne, korzystając z usługi last minute. Ileż to razy przechodząc blisko siedzib biur podróży omijamy zaklejone ciekawymi ofertami tablice, które kolorowymi reklamami zachęcają nas do odjazdu last minute na Teneryfę, itp.

Zobacz również

Wakacje z biurem podróży

Czas na urlop
Jeżeli pragniemy wyjechać na urlop dobrze jest wcześniej zabrać się do organizowania urlopu. Przede wszystkim zdecydujmy czy chcemy zorganizować sobie wypoczynek sami, czy może skorzystać z usług biura podróży. Naturalnie biuro podróży jest wygodniejszym rozwiązaniem, gdyż nie musimy przejmować się organizowaniem transportu na miejsce, rezerwacją noclegów w hotelu itp. Biuro zrobi to za nas. Jest duża konkurencja na rynku turystycznym i łatwo znaleźć tanie biuro podróży. Wystarczy porównać ogłoszenia w internecie.


Oczywistym jest fakt, iż wszelki człowiek chciałby wyjechać na gorącą wysepkę, zwłaszcza gdy za oknem panują iście spartańskie warunki. To właśnie wtedy, biura podróży bombardują klientów propozycjami wyjazdów last minute. Najczęstsze kierunki zimowych wyjazdów to aktualni wysepki, jakie wchodzą w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich - Lanzarote last minute, lub także należąca do Hiszpanii - Fuerteventura last minute. Trzeba zadać sobie zapytanie - czy powinno się podróżować ? Jeżeli tak - to kiedy oraz gdzie ? Lepiej zimą bądź latem?
19/06/06, 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.