Nieustające bóle głowy – jak je wyleczyć?

ból2
Jeśli poczytam statystyki, dowiemy się, iż migrena to kłopot, który w przeważającej większości dotyczy kobiet. Istnieje sporo metod na złagodzenie objawów migreny, jednak całkowite pozbycie się tej dolegliwości jest niestety niemożliwe. Na szczęście możemy poznać wiele osób, które uważa, że intensywność i częstotliwość bólów migrenowych maleje wraz z wiekiem.

Ważne jest, by diagnoza na temat migreny była trafna. Zdarza się, że przyczyna bólu głowy może być całkowicie inna. Warto zatem poddać się różnego rodzaju badaniom, nie wyłączając w tym badania tomograficznego głowy. Badanie takie ma na celu wykluczyć najgroźniejszą z przyczyn bólów głowy, jaką może być guz lub tętniak. Nie wolno lekceważyć zbyt częstych i powracających bólów głowy, od szybkiej decyzji może bowiem zależeć nasze życie.

Gdy przeprowadzone badanie tomograficzne nie wskaże przyczyny bólów głowy, można posiłkować się biorezonansem. Co ważne, badanie rezonansem jest znacznie bardziej dokładne, przez co gwarantuje lepszą diagnozę. Może jednak okazać się nie do pokonania dla ludzi cierpiących na klaustrofobię, ze względu na specyficzną budowę samego urządzenia.

ból
Jeżeli i w tym przypadku, nie uzyskamy odpowiedzi, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem badań alergologicznych. Może się na przykład okazać, iż nasz organizm nie przyswaja pewnych substancji np. glutenu i to może być główny winowajca naszych bolączek. Zmiana diety ma szanse przynieść zaskakujące efekty.

W przypadku, gdy mamy pewność, że towarzyszące bóle głowy to migrena, a wszelkie dostępne w aptece lekarstwa przeciwbólowe mało nam pomagają, możemy spróbować zacząć uprawiać jogę. Bóle migrenowe wynikają bowiem z nadwrażliwości na reakcje neuronaczyniowe nie rzadko związane z nadmiernymi emocjami lub stresem. Wszelkie zatem ćwiczenia pozwalające na uwolnienie napięć skupionych wokół układu pokarmowego oraz kręgosłupa, mogą sprawić, iż objawy migreny będą mniejsze, a napady bólu rzadsze.
Podpatrzone na: nowafarmacja.com.pl
Redaktor: S.D.
19/06/23, 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.