Idealne urządzenia do ćwiczeń

Zamierzać zbudować trochę mięsa? Chcesz zrzucić brzuch? Pierwszy dzień na siłowni i nie orientujesz się, do czego służą obecne tam sprzęty? Oto poradnik zaprojektowany dla ciebie.

Ławka ze sztangą – to kluczowe miejsce dla trenującego. Taki zestaw pozwala na ćwiczenia właściwie każdych partii. Możesz rozbudowywać np. przysiady, wyciskanie na klatkę i biceps. Pamiętaj, że trening z sztangą jest najbardziej korzystny dla poprawy twojej sylwetki.

Atlas wielofunkcyjny – to takie uniwersalne urządzenie, zazwyczaj umożliwiające trenowanie wszystkich elementów ciała. Stosowanie takie typu przyrządu jest dużo mniej korzystne dla postępów w treningach, ale i tak warto wrzucić parę ćwiczeń na atlasie do planu. Najlepszym ćwiczeniem jest ściąganie drążka wyciągu szeroko, idealna dla tych ludzi, którzy nie umieją się jeszcze podciągać.

Zobacz również

Zrzucamy wagę wraz z nastaniem wiosny

suplementy aakg
Cieplejszy sezon nadchodzi wielkimi krokami. Po wymagających również dla nielichych twardzieli opadach śniegu, które zaowocowały różnymi niedogodnościami, hałdami śniegu, chorobami, usterkami w autach i permanentnym rozleniwieniem, jednostajnością i stagnacją, nadchodzi odwilż, ocieplenie, generalna zmiana status quo.


Bieżnia Kettler – o ile na zewnątrz jest deszcz, nikt raczej nie ma chęci na przebieżkę w takich warunkach. Idealnym zastępnikiem jest bieganie na bieżni, zamontowanej na ciepłej sali. Porządny model udostępnia wiele ciekawych opcji biegowych, takich jak na przykład bieg pod górę.

Orbiterki magnetyczne – najlepsza alternatywa dla wyżej omówionego urządzenia. Efektywnie pobudzają wszystkie partie ciała. Tego gatunku przyrząd jest łagodny dla stawów trenującego. Orbiterki magnetyczne są wspaniałe także jako sprzęt do rozgrzewki przed wymagającym treningiem.

Hantelki – zazwyczaj na siłowniach udostępnia się duże spektrum hantelków. Z tymi obciążnikami można ćwiczyć właściwie każdy rejon ciała.

Maty – fajne dla osób, które chcą porozciągać po trudnym treningu.

Drążek – podstawowy przyrząd dla każdego, kto pragnie mieć mocne plecy. Należy podciągać się w zmiennym rozstawach rąk, by trenować inne aktony tych mięśni.

I to już wszystkie najważniejsze urządzenia, jakie ujrzysz na normalnej siłowni. Nie zapominaj, że zanim rozpoczniesz ćwiczenia musisz zbudować sobie reżim treningowy oraz sportowy jadłospis.
Redaktor: Arek
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.