Medycyna estetyczna kluczem do pięknego wyglądu

W naszych czasach jest ogrom rozwiązań, aby poprawić niedoskonałości naszego wyglądu. Medycyna estetyczna rozwija się niezwykle szybkim tempem i zapewnia nam mnóstwo różnych zabiegów umożliwiających poprawienie stanu skóry, usunąć różnego typu defekty oraz poprawić to co się nam nie podoba. Zabiegi tego typu są raczej drogie, lecz nie mają zazwyczaj niebotycznych cen i można sobie na nie pozwolić.

Najczęściej wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Przy użyciu fal świetlnych odpowiedniej długości niszczy się cebulki włosów, więc zabieg taki przynosi długotrwały rezultat. Im ciemniejsze i grubsze włosy (sprawdź również - ostrzenie maszynki do włosów) tym łatwiej, ale dzisiejszy postęp technologii i nowoczesne sprzęty pozwalają przeprowadzić takiego rodzaju zabieg również na cieńszych i jaśniejszych włosach. Średnia cena jednego zabiegu to około 100 złotych. Zwykle robi się go w okolicy pach, na łydkach, usuwa się też owłosienie na twarzy, a mężczyźni często decydują się zlikwidować tym sposobem nieestetyczne owłosienie z pleców. Podczas zabiegu można odczuć pewien dyskomfort, osoby wrażliwsze mogą odczuwać ból, lecz zawsze możemy skorzystać z kremu znieczulającego i lodowych okładów. Fotodepilację należy powtórzyć kilkukrotnie aby włosy nie odrastały.

Zobacz również

Dobry wygląd a makijaż permanentny

wellderm - logo
Dbanie o ciało opiera się też na odpowiednim traktowaniu cery. Tak zwane oczyszczanie skóry lub również cery opierać się może na rozmaitych zabiegach pielęgnacyjnych. Zabieg taki jak cosmelan jako przykład spełnia różne role oraz nie jest odpowiedni dla wszystkich. Dla wielu młodych osób wystarczy tradycyjny peeling, który najlepiej robić maksymalnie raz w tygodniu, oraz doskonale dopasowany krem odżywczy albo rewitalizujący. Znacząca jest zdrowa skóra, a tej wystarczą na co dzień łagodne sposoby oczyszczania.


Równie często robionym u pań zabiegiem jest mikrodermabrazja ((link do wpisu)). To mechaniczne złuszczenie naskórka, pobudzające komórki do pracy i poprawiające kondycję skóry. Czasem nawet po przeprowadzeniu mikrodermabrazji wygładzają się niewielkie zmarszczki, ale głównym jego celem jest nadanie skórze lepszego wyglądu, usunięcie niewielkich przebarwień i zmian. Ostatnio zabiegi te coraz częściej robi się wykorzystując laser. Dzięki niemu dotrzeć udaje się do głębszych warstw skóry, cała procedura jest krótsza i twarz szybciej się goi. Musimy bardzo uważać po zabiegu, nie wolno wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne. Najlepiej przez parę dni unikać słońca, stosować nawilżające kremy z wysokimi filtrami, bo inaczej mogą grozić nam przebarwienia i cały rezultat zabiegu na nic.

wellderm - logo
Kolejny często przeprowadzany zabieg to zamykanie naczynek. Małe poszerzone naczynka można zamknąć przy pomocy lasera, większe używając odpowiednich preparatów leczniczych – to tak zwana skleroterapia. Rezultatem zabiegu jest obkurczenie naczynek i spowodowanie ich zasklepienia, dzięki czemu znikają ze skóry nieestetyczne czerwone czy fioletowe linie.

Problemem dla sporej ilości pacjentów są tez blizny. Usuwanie blizn to zabieg trochę bardziej skomplikowany, ale również da się go wykonać laserowo. Dopiero przy dużych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego typu leczenie będzie dla nas najodpowiedniejsze – o tym za każdym razem decyduje lekarz po rozmowie i dokładnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna (Beaumed - botoks wrocław) to nie tylko zabiegi mające na celu pozbywanie się defektów. Możemy też dla przykładu poprawić wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy wykonać powiększanie ust (sprawdź tutaj). Zabieg trwa chwilę, efekt utrzymuje się stosunkowo długo – czasami nawet dłużej niż rok – to jest uzależnione od użytych wypełniaczy oraz od naszego organizmu. Nie można ustalić tego dokładnie.

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają nie tylko na poprawę wyglądu. Często dzięki małej zmianie rośnie nasza pewność siebie, nasza samoocena rośnie i zdecydowanie lepiej się czujemy. Jeśli wybierzemy dobrą klinikę nic nam nie grozi.
21/09/06, 08:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.