Czym jest programowanie neurolingwistyczne?

Mimo, iż niemal każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub specjalista w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to wciąż zostaje ono dyscypliną elitarną. Czemu? Ponieważ słysząc takie ogólniki jak: "To jest manipulacja" nieliczni spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, aby lepiej poznać techniki NLP. Lecz czyż nie jest tak, że przed wydaniem opinii powinniśmy, najpierw poznać zagadnienie? Zwłaszcza, jeżeli może być na prawdę przydatne.
zadowoleni doradcy
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zestaw technik komunikacji zwróconych na tworzenie i przekształcanie schematów perepcji i myślenia u ludzi. Sposoby te mogą być wykorzystywane tak samo w psychologii i psychiatrii jak i, w marketingu oraz polityce. Pojęcie to zostało wymyślone przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby uwydatnić postulowane zależności pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

- W psychiatrii oferowane przez NLP podejście do pracy nad umysłem chorego pomogło ocalić wiele osób przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i dożywociem na farmaceutykach, pozwalając im normalnie funkcjonować.

Zobacz również

Czy warto być programistą oracle?

biurko
Wiele jest ofert pracy dla programistów tak samo jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymogi pracodawcy. Dobry programista jest zorganizowany, uważny, stara się rozstrzygnąć każde zadanie jak najlepiej potrafi, umie kojarzyć różnorakie fakty i zwykle czerpie satysfakcję z tego, co robi. Generalnie ujmując programista zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem programów oraz systemów komputerowych.


- W psychoterapii, techniki NLP umożliwiły zastąpienie nieefektywne konwersacji o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której ludzie cierpiący na fobie całkowicie się jej pozbywają.

- Sposoby tworzenia kontaktu i "incepcji" w rozmowie handlowej zamieniły niezliczone ilości "opornych" klientów w zadowolonych klientów.

- W sporcie, trenerzy, którzy spostrzegli, że umysł sportowca ma influencję na rezultaty uzyskiwane przez jego ciało, mają najlepsze osiągnięcia.

Czy gromadzisz materiały w odniesieniu do opisywanego zagadnienia? Jeśli tak, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (https://www.etuo.pl/ladowarki-sieciowe). Ono także będzie dla Ciebie ekscytujące.Najodpowiedniejszym miejscem, żeby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili znajdziemy linki do dużej ilości stron z informacjami na ten temat.

Kusi Cię, aby pozostawić jakąś opinię pod tym wpisem? Pamiętaj, że każdy komentarz spod linku (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/kostaryka/) będzie przez nas przestudiowany z radością.

/J]
18/12/27, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.