Sporządzanie planu tymczasowej ruchu drogowego

Projektowanie organizacji ruchu nie wymaga specjalnych pozwoleń ani odbycia kursów w tej dziedzinie. Jedyne, co może być potrzebne, to obeznanie w kwestiach pisania takich projektów oraz zgoda właściwych władz na wprowadzenie projektu w życie. Czasami konieczne będzie uzyskanie zgody komendy policji. Ma to miejsce w sytuacji zmiany organizacji ruchu na drogach powiatowych, wojewódzkich oraz krajowych.

Zobacz również

Najlepsze ogrodzenia siedziby

Metalowy płot
Decydując się na płot musimy wziąć pod uwagę dwa istotne czynniki takie jak na przykład: gust, w jakim lokal mieszkalny jest zrobiony oraz ukształtowanie obszaru. Niezbyt kosztownym a jednakowo najpopularniejszym wyjściem jest siatka ogrodzeniowa. Chociaż nie przydaje się ona do ogrodzenia od frontu tylko wygrodzenia wewnątrz działki. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także płoty panelowe.


droga
We wszystkich sytuacjach potrzebne jest zgoda władz określonego terenu oraz zatwierdzenie przez właściwe władze. Przykładowo projektowanie organizacji ruchu w obrębie drogi powiatowej zatwierdzany jest przez starostę lub prezydenta miasta, a w przypadku drogi wojewódzkiej – zatwierdza go marszałek tego województwa.

Wymagania dotyczące projektu

projekt może zostać napisany ręcznie lub za pomocą odpowiedniego programu komputerowego. Musi być sporządzony zgodnie z ustawami Ministra Infrastruktury i zawierać mapy w odpowiednich skalach, gdzie zaznaczona jest dana lokalizacja. Właściwie stworzony projekt stałej organizacji ruchu zawierać musi skrupulatny opis techniczny, wraz z charakterystyką danej lokalizacji, właściwościami danej drogi, a także z wypisaniem likwidowanych lub wprowadzanych znaków drogowych. Trzeba pamiętać o określeniu pożądanego terminu wprowadzenia zmian, opcjonalnie również terminu zakończenia.

Sytuacje wymagające zmian w organizacji ruchu

autostrada
Projekt zmiany organizacji ruchu może powstać z różnych przyczyn. Nierzadko powodem jest przebudowa istniejącej drogi, objazd z powodu remontu, wybudowanie nowego obiektu czy wytyczanie miejsc parkingowych. Szczególnym przypadkiem jest sytuacja, w której dokonuje się zmian w sygnalizacji czy znakach drogowych z powodu wysokiej częstotliwości występowania wypadków drogowych w określonym miejscu. Może to wynikać z niewłaściwego rozmieszczenia lub zbyt małej ilości znaków drogowych, w szczególności przejść dla pieszych. W miejscu, w którym prowadzący pojazdy stale jeżdżą z nadmierną prędkością, może zostać wprowadzony środek w postaci fotoradarów. materiały (zobacz strona www) materiałów (zobacz rzuć okiem)
Podpatrzone na: ZUT Budmal
Redaktor: Paweł Bylicki
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.