Wojny sieciowe

Dziś pecety znajdują się praktycznie wszędzie. Od dziesiątek lat ludzkość walczy z groźnymi wirusami komputerowymi, które umieją zniszczyć sprzęt. Dzisiaj wirusy zmieniły się i stały się bronią w rękach krajów i organizacji terrorystycznych. Codziennie na całym globie mają miejsce kradzieże cennych danych oraz próby dostania się do kluczowych komputerów.


Zobacz również

Techniki zapisu danych a elektroniczny obieg dokumentów

Przedsiebiorstwo
W każdej firmie nie bez znaczenia jest, aby w pozyskiwanych dokumentach panował porządek i przepływ wszystkich informacji działał skutecznie. Niezliczone wzory różnego typu pism powinny być dostępne w każdej chwili, właśnie z tego powodu elektroniczny obieg dokumentów usprawnia rozłożenie spraw takich jak kategorie dokumentów.


- Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=200|ALT=bezpieczeństwo w sieci|TITLE=bezpieczeństwo w sieci]
Infekcje sieciowe grożą nawet telefonom komórkowym. Z tego właśnie powodu każda firma, które ma pod opieką cenne dane, musi zaliczyć audyt bezpieczeństwa it.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest badaniem całości funkcjonowania systemu komputerowego w przedsiębiorstwie. Przeprowadzany przez team zdolnych znawców od kwestii systemów informatycznych. Niestety, nawet kompetentny administrator, którego opłacasz, może popełnić pomyłkę, która może mieć katastrofalne konsekwencje.

Internet
Bywa, że człowiek nie dostrzega pewnych niuansów, stąd warto opłacić zewnętrzny zespół specjalistów, który popatrzy na system informatyczny świeżym okiem. Zatrudniając kontrolerów, masz gwarancję, że są to informatycy, którzy mają w jednym paluszku takie zagadnienia, jak analiza wymagań czy współczesne zagrożenia informatyczne.

Nie tak dawno w mediach wspomniano o wirusie, który na na długo spowolnił irański projekt zmontowania bomby nuklearnej. To zjawisko wskazuje na to, jak wiele kluczowych dla światowego bezpieczeństwa placówek jest zagrożonych atakiem cyfrową.

Znawcy stwierdzają, że o ile wystartuje kolejna światowa wojna, będzie opierać ona się w dużej mierze na bitwach elektronicznych. Czołgi zastąpią teamy ultrazdolnych hakerów, którzy będą mogli sparaliżować kraje i giełdy przez agresje WWW. To nie jest wizja rodem z filmu science fiction, takie zdarzeniu już miało miejsce. Niedawno grupa rosyjskich hakerów sparaliżowała estoński system - strona internetowa - komputerowy. Tak wygląda przyszłość świata.
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.