Dobre sposoby żeby wygrać z wilgocią

Problem pojawiania się wilgotności w budynkach zdaje się dość popularny. To dość niepokojące zjawisko, że najczęściej wynika z wadliwej struktury domu. Ilość specjalistów oraz sprzętów specjalizujących się w rozwiązywaniu niniejszego problemu ukazuje zasięg tego trudnego tematu. Oczywiście wadliwa technologia to nie jedyny powód występowania wilgoci, ale w porównaniu do powodzi jest to problem trwały, który wymaga nieustannego usuwania wilgoci. Osuszanie (polecam ofertę dotyczącą rozsączanie wody maragency ) budynków to również bardzo ważne w przemyśle i halach wytwórczych.   W zależności od przeznaczenia na rynku możliwe są przeróżne typy maszyn dedykowane do użytku domowego, przemysłowego lub specjalne do obiektów bardzo wrażliwych na powstawanie nadmiernej wilgoci jak na przykład baseny. Osuszacze są w stanie pochłonąć z powietrza aż parę litrów wody w czasie kilku godzin. Wszystko zależy od wydajności urządzenia i wilgoci w powietrzu. Osuszanie to kluczowa kwestia bo powstrzymuje powstawanie pleśni oraz korozji, przydaje się podczas remontu wewnątrz budynku, wysusza farby a przede wszystkim gwarantuje lepsze samopoczucie ludzi będących w zdrowym oraz pozbawionym zarodników powietrzu.

Zobacz również

Klimatyzowanie pomieszczeń przemysłowych

elektrownia
W produkcji przemysłowej wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia do utrzymania koniecznych warunków klimatycznych, niejednokrotnie wynajmując do tego profesjonalne firmy, których zadaniem jest wybranie i montowanie tych przyrządów. Elementy na jakie powinno się zwrócić szczególną uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każde działanie wymaga odmiennych warunków, jednak przyrządy wykorzystywane do ich zachowania są zawsze te same.


wilgoć
Typowo dla zastosowań przemysłowych stosuje się wentylatory promieniowe. W fabrykach oraz większych firmach tak samo ważna jest dostawa świeżego powietrza. Nie tylko usuwanie wilgoci ma tu strategiczne zadanie. Stosuje się ich zazwyczaj w połączeniu z centralą wentylacyjną. Ze względu na wysoką wydajność są w stanie w krótkim czasie efektywnie wywiać dużo zużytego powietrza, zwłaszcza z instalacji o sporych oporach przepływu.   Dla budynków, wymagających bardzo mocnej wentylacji (zobacz centrala oddymiania mercor w naszej ofercie) polecane są wentylatory osiowe. Nie potrzebują one podłączenia do systemu wentylacyjnej tylko umieszcza się je w ścianach lub oknach a powietrze jest wyprowadzane bezpośrednio poza budynek. Wentylatory osiowe przeznaczone są do ciągłej pracy w wnętrzach gospodarczych i przemysłowych. Liczne technologie materiałowe pozwalają na wykorzystanie ich w różnych warunkach pracy.
Redaktor: Arek
20/06/01, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.