Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

Osoby starsze lub niepełnosprawne ruchowo często miewają problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Bywa też, że jest to dla takich ludzi wręcz nierealne. Z tego powodu mieszkania osób niepełnosprawnych lub starszych najczęściej dostosowuje się do ich stanu stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale także o bezpieczeństwo.
łazienka
Kabiny Huppe produkowane są w wielu rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, zatem każdy wyszuka dla siebie coś odpowiedniego i w dobrej cenie. Naturalnie, trzeba nastawić się na trochę rozgardiaszu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Doskonała dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika - postawiona bezpośrednio na podłodze - żeby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do niej. Żeby można było postawić taką kabinę potrzebne jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi - by| woda spływała do odpływu, a nie rozlewała się na łazienkę.

Jeżeli musisz szybko odnaleźć pokrewne artykuły odnoszące się do omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (http://www.stanmal.pl/) na innej tego rodzaju witrynie.

Dobrze jest zlecić remont sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie wykonane na najwyższym poziomie. Zobacz więcej tutaj:

Zobacz również

Jakie wyposażenie do łazienki

mała łazienka
Trendy w aranżowaniu mieszkań odmieniają się właściwie tak samo szybko co trendy w ubiorach. Oczywiście, nie oznacza to, że raz do roku musimy zrobić remont w łazience, żeby pozostać na topie. Byłoby to po pierwsze wyjątkowo kosztowne, po drugie niezwykle uciążliwe. Chyba nikt nie lubi remontowania mieszkania. Wystarczy jednakże zaaranżować łazienkę zgodnie z trendami i zostawić sobie możliwość zmiany stylizacji prostym sposobem, przykładowo zmieniając ozdobne akcesoria.


łazienki, umywalki, wanny
Kiedy już kabina jest wstawiona warto pomyśleć o jeszcze jednym istotnym elemencie wyposażenia. Jest to siedzisko prysznicowe. Zazwyczaj montowane jest bezpośrednio do ściany w kabinie, czasem ma nóżki, da się je opuszczać, zatem nie przeszkadza innym lokatorom w korzystaniu z kabiny.

Trzeba zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdy któryś z naszych bliskich ma problemy, by poradzić sobie z używaniem wanny. Oczywiście, przebudowa łączy się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest ważne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie pozwólmy, by zdarzył się jakiś wypadek.

Tak samo ekscytujące artykuły znajdziesz w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać - zobacz pod linkiem ciepłomierze, który jest tutaj!

Jeżeli mądrze to zaplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, która nas nie zrujnuje, a nasz dom będzie przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.
19/02/22, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.