Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

Osoby starsze lub niepełnosprawne ruchowo często miewają problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Bywa też, że jest to dla takich ludzi wręcz nierealne. Z tego powodu mieszkania osób niepełnosprawnych lub starszych najczęściej dostosowuje się do ich stanu stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale także o bezpieczeństwo.
łazienka
Kabiny Huppe produkowane są w wielu rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, zatem każdy wyszuka dla siebie coś odpowiedniego i w dobrej cenie. Naturalnie, trzeba nastawić się na trochę rozgardiaszu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Doskonała dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika - postawiona bezpośrednio na podłodze - żeby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do niej. Żeby można było postawić taką kabinę potrzebne jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi - by| woda spływała do odpływu, a nie rozlewała się na łazienkę.

Jeżeli musisz szybko odnaleźć pokrewne artykuły odnoszące się do omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (http://www.stanmal.pl/) na innej tego rodzaju witrynie.

Dobrze jest zlecić remont sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie wykonane na najwyższym poziomie. Zobacz więcej tutaj:

Zobacz również

Na co patrzeć przy zakupie baterii?

Wyposażając łazienkę zwróćmy wyjątkową uwagę na sprzęt, jaki w niej zakładamy. Na urządzenia typu baterie natryskowe nie warto oszczędzać gotówki, bo te służyć mają nam długie lata. Obecnie kupić można sporo typów tego rodzaju urządzeń. Rozróżniają się przede wszystkim materiałem, z jakiego są wytworzone, ale również funkcjami. Najodpowiedniejsze zdają się być te chromowane, dzięki nim unikniemy rdzewieniu oraz osadzaniu kamienia.


łazienki, umywalki, wanny
Kiedy już kabina jest wstawiona warto pomyśleć o jeszcze jednym istotnym elemencie wyposażenia. Jest to siedzisko prysznicowe. Zazwyczaj montowane jest bezpośrednio do ściany w kabinie, czasem ma nóżki, da się je opuszczać, zatem nie przeszkadza innym lokatorom w korzystaniu z kabiny.

Trzeba zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdy któryś z naszych bliskich ma problemy, by poradzić sobie z używaniem wanny. Oczywiście, przebudowa łączy się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest ważne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie pozwólmy, by zdarzył się jakiś wypadek.

Tak samo ekscytujące artykuły znajdziesz w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać - zobacz pod linkiem ciepłomierze, który jest tutaj!

Jeżeli mądrze to zaplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, która nas nie zrujnuje, a nasz dom będzie przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.
22/05/20, 09:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.