Udekoruj swoje wnętrze

O charakterze danego pomieszczenia decydują nie tylko wykorzystane elementy konstrukcyjne, ale także wszelkiego typu elementy dekoracyjne. Wybór pod tym względem stale się zwiększa, a same elementy dekoracji ulegają trendom. Dekorować można w zasadzie każdą cześć miejsca zamieszkania. Wybór dotyczy barw, stylów, kształtów. Coraz większa liczba osób decyduje się na urządzenie domu w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. Z drugiej strony istnieje wielu miłośników klasyki, lubujących się w meblach i dekoracjach antycznych lub stylizowanych na antyczne. Dostępna jest szeroka gama rozwiązań oraz przedmiotów o charakterze ozdobnym. Pojedynczy element może zadecydować o stylu całego pokoju. Przykład mogą stanowić panele szklane. Jest to rozwiązanie nowatorskie, będące w stanie z powodzeniem zastąpić tapety.

Dekoracje ścienne

Poza panelami istnieją przeróżne elementy, mogące zmienić styl i wygląd ścian. Przez długie lata modne były tapety, znajdowały się praktycznie w każdym mieszkaniu. Były one dopasowane do typu pomieszczenia, w jakim były zlokalizowane, czyli przykładowo w ciemnych barwach w przypadku przedpokoju czy korytarza, tapety kolorowe czy postaciami z bajek w pomieszczeniach dla dzieci. Obecnie nie stosuje się już tapet, na rzecz różnorodnych farbna ścianach. Wykorzystuje się rozmaite barwy, które także decydują o stylu wnętrza. Innym interesującym pomysłem są fototapety. Jest to również element stosunkowo nowy, szczególnie w polskich mieszkaniach. Nierzadko fototapety wykorzystywane są w lokalach użytkowych, czyli barach, restauracjach czy sklepach. Mogą przedstawiać właściwie każdą rzecz, od motywów roślinnych aż po panoramy miast. Ciekawym rozwiązaniem są mapy, służące do celów dekoracyjnych. Niektóre z nich stylizowane są na stare, inne są współczesne i mogą także służyć do celów praktycznych. Dekoracje okien

Zobacz również

Wykończenie ścienne ścienne w mieszkaniu

Fototapety
Polskie kuchnie są z reguły dość niewielkie. Poza tym, aktualnie dużo większym zainteresowaniem cieszy się kuchnia umieszczona w aneksie, a więc połączona z salonem. Urządzając to pomieszczenie należy w związku z tym mieć na uwadze nie tylko to, żeby była ona praktyczna i funkcjonalna, ale też stosownie atrakcyjna, jako że wespół z salonem pełni rolę reprezentacyjną. Jedną z najważniejszych kwestii są kuchenne ściany.


Podobnie jak w przypadku ścian, istnieje wiele rodzajów dekoracji okien. Będą to przede wszystkim różne firany, zasłony i rolety, które można wieszać na różne sposoby w zależności od upodobań. Elementy te mogą służyć zarówno do zasłaniania okien, jak i jedynie do dekoracji. Interesującym rozwiązaniem są naklejki na szyby, które mogą być używane zamiast firanek, ograniczając dostęp światła, jak również są doskonałą dekoracją. Wzorów istnieje bardzo wiele, w przeważającej liczbie są to jednak motywy roślinne. panele - opinie na nasz temat - okien (zobacz okna veca - informacje)
Redaktor: B.S.
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.