Udekoruj swoje wnętrze

O charakterze danego pomieszczenia decydują nie tylko wykorzystane elementy konstrukcyjne, ale także wszelkiego typu elementy dekoracyjne. Wybór pod tym względem stale się zwiększa, a same elementy dekoracji ulegają trendom. Dekorować można w zasadzie każdą cześć miejsca zamieszkania. Wybór dotyczy barw, stylów, kształtów. Coraz większa liczba osób decyduje się na urządzenie domu w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. Z drugiej strony istnieje wielu miłośników klasyki, lubujących się w meblach i dekoracjach antycznych lub stylizowanych na antyczne. Dostępna jest szeroka gama rozwiązań oraz przedmiotów o charakterze ozdobnym. Pojedynczy element może zadecydować o stylu całego pokoju. Przykład mogą stanowić panele szklane. Jest to rozwiązanie nowatorskie, będące w stanie z powodzeniem zastąpić tapety.

Dekoracje ścienne

Poza panelami istnieją przeróżne elementy, mogące zmienić styl i wygląd ścian. Przez długie lata modne były tapety, znajdowały się praktycznie w każdym mieszkaniu. Były one dopasowane do typu pomieszczenia, w jakim były zlokalizowane, czyli przykładowo w ciemnych barwach w przypadku przedpokoju czy korytarza, tapety kolorowe czy postaciami z bajek w pomieszczeniach dla dzieci. Obecnie nie stosuje się już tapet, na rzecz różnorodnych farbna ścianach. Wykorzystuje się rozmaite barwy, które także decydują o stylu wnętrza. Innym interesującym pomysłem są fototapety. Jest to również element stosunkowo nowy, szczególnie w polskich mieszkaniach. Nierzadko fototapety wykorzystywane są w lokalach użytkowych, czyli barach, restauracjach czy sklepach. Mogą przedstawiać właściwie każdą rzecz, od motywów roślinnych aż po panoramy miast. Ciekawym rozwiązaniem są mapy, służące do celów dekoracyjnych. Niektóre z nich stylizowane są na stare, inne są współczesne i mogą także służyć do celów praktycznych. Dekoracje okien

Zobacz również

Obrazy cyfrowe - ważny element wnętrza

Salon, fototapeta miasto nocą
Prawdopodobnie każdy z nas ma w domu choć jeden plakat lub obraz. Często w pomieszczeniach wieszamy kopie prac największych twórców lub plakaty ulubionych kapel czy postaci z filmów. Lubiane są także abstrakcje i unikalne wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo modne stały się fototapety. Chyba nic tak nie ociepla surowego wnętrza jak ciekawy grafika na ścianie. Może właśnie dlatego decydujemy się na kupno obrazów.


Podobnie jak w przypadku ścian, istnieje wiele rodzajów dekoracji okien. Będą to przede wszystkim różne firany, zasłony i rolety, które można wieszać na różne sposoby w zależności od upodobań. Elementy te mogą służyć zarówno do zasłaniania okien, jak i jedynie do dekoracji. Interesującym rozwiązaniem są naklejki na szyby, które mogą być używane zamiast firanek, ograniczając dostęp światła, jak również są doskonałą dekoracją. Wzorów istnieje bardzo wiele, w przeważającej liczbie są to jednak motywy roślinne. panele - opinie na nasz temat - okien (zobacz okna veca - informacje)
Redaktor: B.S.
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.