Dbajcie o wzrok!

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jak straszne jest życie osoby ślepej? To przerażająca rzecz, stracić możliwość spoglądania na ten świat. Wiele ludzi stwierdzi, że nasz świat jest brzydki, ciężki i wredny – cóż, zazwyczaj jest tak, że widzimy istotę rzeczy dopiero, gdy je tracimy.

Zaćma – choroba utrudniająca życie!

Nasze oczy są w niebezpieczeństwie przez wiele czynników. Szybki marsz technologii komputerowych sprawił, że coraz więcej dni spędzamy wpatrując się w monitor – netbooka, telefonu, komputera stacjonarnego. Takie męczące seanse mają zły wpływ na formę naszych oczu. Identycznie szkodliwe dla wzroku są odpady, których znajduje się dużo w dzisiejszym powietrzu. Duży odsetek młodych ludzi narzeka na wady oczu, które cały czas się pogłębiają. To kluczowa rzecz, żeby zdiagnozować obecną wadę w miarę szybko, bo chory musi zacząć nosić okulary. Powtórzmy raz jeszcze: powinno się regularnie badać wzrok. Jeżeli chcesz odwiedzić gabinet okulistyczny, który oferuje przeprowadzanie takich rutynowych kontroli wzroku, do Google wstaw sformułowanie „badanie wzroku Cieszyn”. Czasem takie badania przeprowadzane są darmowo, w ramach społecznej akcji. Występująca wadę oczu możesz zbadać też u optyka, jeśli jest tam wystawiona odpowiednia maszyna analityczna.

Pamiętaj, że na zdrowie oczu posiada ogromny wpływ właściwa dieta. O ile zamierzasz dbać o oczy, powinieneś jeść znaczną ilość produktów mlecznych, tłustych ryb oraz jajek. Trzeba również wspomagać się pigułkami. Kluczowym elementem odżywczym, który ma dobry wpływ na ludzkie oczy, jest luteina. Znajdziesz ją w wielu sprzedawanych na polskim rynku produktach. Jeśli spędzasz dnie przed ekranem, kup specjalne krople, które mocno nawilżą zmęczone oczy i pomogą ci lepiej widzieć w trakcie pracy. To kluczowy produkt podczas sesji egzaminacyjnej.

W sytuacji, gdy potrzebujesz dobrego okulisty w Cieszynie, do wyszukiwarki internetowej wpisz sformułowanie „gabinet okulistyczny Cieszyn”. oczy (szczegółyna ten temat- http://www.dziegielewska.eu/oferta/rewitalizacja-skory/usuwanie-cieni-pod-oczami/) oczy - z nami wyleczysz jaskre laserowo -
Podpatrzone na: BeskidMed
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.