Co to jest geodezja?

Czym właściwie zajmuje się geodeta? Jakie są zakresy prac geodezyjnych? Jakie studia należy skończyć, żeby stać specjalistą od geodezji? Na wszystkie te pytania zaprezentuję rozwiązania w tym oto lapidarnym tekście. Zachęcam do zapoznania się z podstawowymi informacjami o pracy geodety.
Geodezja jest częścią dziedziny nauk o ziemi, jaką jest kartografia. Specjalista z geodezji zajmuje się pomiarami objętości i kształtu powierzchni Ziemi. To dość ogólne opisanie jego obowiązków. Usługi fachowca są konieczne przy budowie, przekształcaniu i łataniu ulic, wyznaczaniu granic działek budowlanych i pól, pierwszym okresie prac architektonicznych różnego rodzaju, wykreślaniu map i w wielu zadaniach stricte naukowych, takich jak szacowanie osnów grawimetrycznych. Geodezja (czytaj więcej- tyczenie działek) ma też sporo koneksji z sztucznymi satelitami!.

geodeta w trakcie pracy
Geodezja należy do zawodów licencjonowanych. To powoduje, do wykonywania go zgodnie z prawem, należy posiadać licencję, dawaną przez Rząd. W naszym kraju nad zawodem sprawuje pieczę Główny Geodeta geodezja poznań Kraju. Zezwolenie otrzymamy po ukończeniu kierunkowych studiów, przebyciu niezbędnej 3-letniej praktyki w zawodzie oraz przejściu z niezłym wynikiem zawodowego testu. Jeśli pragniesz wybrać dobre studia, by potem zarabiać jako specjalista geodeta. Wrocław i miasto stołeczne w opinii wielu oferują godny poziom.


Zobacz również

Co zrobić ze starymi meblami

ekologia
Na co dzień zwykle nie zastanawiamy się nad usługami związanymi z wywozem sprzętów czy ich utylizacją. Zazwyczaj stajemy przed tego typu koniecznością, gdy zabieramy się za odnawianie mieszkania – albo naszego własnego, lub przykładowo odziedziczonego po dziadkach czy kimkolwiek z rodziny. Zazwyczaj takie mieszkania nie były remontowane przez bardzo długi czas, meble nadają się praktycznie wyłącznie na śmietnik i to właśnie od wyniesienia wszystkiego z pomieszczeń powinniśmy zacząć odnawianie.

Gdy nie interesuje cię dobry fach, a szukasz pomocy biura geodezyjnego, zawsze pozostaje internet. W sieci przeczytasz recenzje firm i na pewno dobrze wybierzesz. Na początek polecam wpisać do wyszukiwarki taką linijkę „geodezja + lokalizacja” (np. „geodezja dolnośląskie”). Czeka cię prawdziwa obfitość propozycji, gwarantuję!.Wyświetl większą mapę
21/03/05, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.