Spływ kajakowy - rozrywka dla odważnych

Kiedy na myśl o spędzeniu wolnego czasu na leniuchowaniu na plaży zasypiasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy relaks. Warto pomyśleć o wędrówce po górach, dla przykładu przez dwa tygodnie, od schroniska do schroniska, zdobywając kolejne szczyty. Możesz przejechać Polskę na rowerze lub na stopa. Możesz też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla odważnych, jakim są spływy kajakowe.


Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Spływy kajakowe organizowane są w naszym kraju najczęściej na Mazurach. To w tych okolicach właśnie jest wiele malowniczych rzek. Zwykle spływ tamtędy wiąże się z dodatkowymi atrakcjami, jak przykładowo transportowanie kajaków przez wielkie pnie drzew, które wpadły do koryta rzeki, przepływanie przez wąziutkie kanały czy spanie pod namiotem w sercu lasu. Kajaki na wymagają świetnej kondycji fizycznej. Jeśli nurt jest szybki i rzeka wzburzona, utrzymanie kursu jest trudne, a nie wolno zwyczajnie odłożyć wiosła i liczyć na to, że samo się ułoży. Nie decydujmy się na spływ, jeśli nie chcemy włożyć w to dużej ilości wysiłku fizycznego.

Odkryj bez zwłoki wpis spod linku (http://www.lonsdale-benlee.pl/sprzet-bokserski-mma/akcesoria), gdyż prawdopodobnie zaszokuje Cię to, jak bardzo ciekawe teksty w tamtym miejscu są opublikowane!Dobrze jest na takie wakacje pojechać dużą grupą dobrych przyjaciół. Powinniśmy rozejrzeć się za osobami, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wówczas po prostu przyjeżdżamy na miejsce, otrzymujemy sprzęt, kamizelki ratunkowe i plan i nie musimy się martwić takimi kwestiami jak na przykład wypożyczanie kajaków. Naturalnie powinniśmy zadbać o to aby wziąć ze sobą namioty, śpiwory i jedzenie - wszystko dobrze zabezpieczone przed zamoczeniem. Powinniśmy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i będziemy musieli ratować ekwipunek. Jeżeli zabezpieczymy go porządnie będziemy mieli gwarancję, że nasz tymczasowy dom nie będzie wyglądał jak mokra ścierka.

Spływy kajakowe to fantastyczny sposób na spędzanie lata. Oczywiście to aktywność która wymaga używania mięśni, kondycji i bardzo dużo zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Rzeki są zdradliwe i niebezpieczne, zwykle wystarczy jeden nieodpowiedni ruch i wypadek gotowy. Zastanówmy się więc dobrze, czy jesteśmy chętni by porządnie się zmęczyć, pobudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i dodatkowo czerpać z tego radość. Piękne widoki, ciche zakątki i poczucie przygody rekompensują niewygody. Kajaki to świetny sposób na wakacje! Zatem jedź nad wodę i wybierz wypożyczanie kajaków.
22/01/17, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.