Jak wybrać dobrego lekarza?

Termometr
W naszym kraju ciągle narzeka się na służbę zdrowia. To smutne, ale, rzeczywistość jest taka, że mamy na co. Wielomiesięczne kolejki, przepracowani lekarze, zawsze niesympatyczne pielęgniarki - to codzienność rodzimych szpitali i przychodni. Naturalnie da się uniknąć takich sytuacji, kiedy zdecydujemy się na prywatną służbę zdrowia, lecz to z dodatkowymi, dużymi nakładami finansowymi. To bardzo przykre, ale nie widać jak dotąd szans na odmiany i zostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość, albo płacić za każdą wizytę.

Aby jak najbardziej zredukować przykre doświadczenia warto dowiedzieć się, jakie opinie ma lekarz, do którego się wybieramy. Dobrze jest pytać bliskich. Na pewno nam pomogą, będziemy mogli porozmawiać o wizycie i o podejściu specjalisty. Opinie o specjalistach są różne, bywa że sprzeczne, ale dobrego lekarza docenią wszyscy.

Rankinglekarzy.pl - opinie o lekarzach
Innym źródłem wiadomości może być internet. Działa mnóstwo stron internetowych gromadzących oceny przychodni. Sprawdźmy je, zanim zapiszemy się na wizytę, wpisując w Google różne zapytania "ginekolog Wrocław", "ginekolog Poznań". Jeżeli cokolwiek jest absolutnie fatalne w danej przychodni, na pewno się o tym przekonamy. Ludzie chętnie dzielą się własnym zdaniem, szczególnie gdy potraktowano ich na wysokim poziomie lub fatalnie.

Pracownicy szpitali sami chętnie zapoznają się z ocenami swoich działań. Część z nich bierze sobie do serca zdanie pacjentów i modyfikuje swoje podejście, co ma odzwierciedlenie w opiniach. Zwróćmy więc uwagę na daty wpisów. Część specjalistów jednak nie podejmuje takich kroków i takich należy unikać.

Choroby to osobisty i drażliwy temat, więc podejście specjalisty jest tak ważne. Poczytajmy uważnie opinie o lekarzach, u których chcemy się leczyć. Tym sposobem możemy uciec od nieprzyjemności. przychodni (zobacz przychodnia w Bolesławcu)
18/11/06, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.