W jaki sposób zapewnić sobie korzystne samopoczucie w zamkniętych budynkach?

Grzejnik
Zdecydowaną większość dni w trakcie roku oraz w czasie całego życia przebywamy wewnątrz czterech ścian. Stosunek ten zależy niewątpliwie od charakteru naszej pracy, jednak można założyć że stanowi to spory procent i bardzo ważne jest żeby nie wpływało to negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie zastanawiamy się ile czynników oraz parametrów powietrza ma na nas wpływ. Poprawienie jakości powietrza od razu podziała na zwiększenie koncentracji oraz ograniczenie zmęczenia.
 
Najważniejszym parametrem jest dla nas temperatura powietrza. Jeśli ta którą osiągamy dzięki ogrzewaniu nie satysfakcjonuje nas i marzniemy warto poprawić istniejącą sytuację. Najlepsze do tego celu są nagrzewnice powietrza. Dzięki wbudowanemu wentylatorowi potrafią bardzo szybko rozprowadzić ogrzane powietrze o zadanej temperaturze maksymalnie poprawiając komfort cieplny. Dostępne nagrzewnice o odmiennych mocach przeznaczone są do ogrzewania zarazem dużych przestrzeni magazynowych jak i biur.
 
grzejnik
Mniej zauważalnym, jednakże równie strategicznym atrybutem jest wilgotność powietrza. Jeżeli w pomieszczeniu przez pewien czas występuje nadmierna wilgoć w powietrzu powoduje to tworzenie się pleśni, niszczenie sprzętów i ma bardzo zły wpływ na stan naszego zdrowia. Aby nie narażać się na kosztowne remonty które mają usunąć przyczyny problemu najlepszym rozwiązaniem jest także osuszanie murów. Współczesne technologie używane w tym zakresie pozwalają na niezmiernie szybkie i tanie pozbycie się problemu.
 
Może się zdarzyć, że w naszym otoczeniu pojawia się zupełnie przeciwny problem, czyli nazbyt wysuszone powietrze. Przesuszone powietrze niekorzystnie działa na kondycję naszej skóry oraz włosów. Jest także szczególnie nieprzyjemne dla alergików. W tym momencie rozwiązanie zdaje się dużo łatwiejsze, trzeba jedynie wykorzystać profesjonalne nawilżacze powietrza. To niepozorne mobilne mechanizmy, które dzięki dodatkowym funkcjom potrafią także neutralizować niemiłe zapachy oraz alergeny z powietrza.
 
Aby uzyskać duży komfort wewnątrz budynków, zwłaszcza w gorące letnie dni niezbędny będzie klimatyzator przenośny. Urządzenie dedykowane do mieszkań lub pomieszczeń, przez kompaktowe gabaryty oraz zbędny montaż. Dzięki dużej sprawności w ciągu paru chwil potrafi on odpowiednio schłodzić powietrze w całej powierzchni lokalu.
  nawilżacze (sprawdź naszą propozycję) klimatyzator (odkryj serwis)
Redaktor: Arek
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.