Jak zaplanować egzotyczny wyjazd?

Nasza zima właściwie nie wygląda jak z pocztówki z zaśnieżonego świata. Jest mokra, błotnista i odbiera resztki energii. Najszczęśliwsi poszukują więc szczęścia w odległych krainach. Boże Narodzenie na Bali albo dzika plaża i drinki z parasolką mogą okazać się idealne.

Rodzina na wakacjach
Egzotyczne wycieczki to marzenie każdego, szczególnie kiedy nadciąga zima, a słońce znika na długie miesiące. Sporo biur turystycznych specjalizuje się w przygotowywaniu luksusowych wyjazdów dla żądnych ciepła i oczywiście emocji. Mało tego, klienci życzą sobie energiczny relaksu i zdecydowanie wolą spartańskie warunki od pięciogwiazdkowego hotelu.

Azjatyckie wojaże Wycieczki do Chin to najczęściej marzenia fanów kultury azjatyckiej. Tak samo jak zainteresowani indologia. Takie wyprawy są bardzo drogie – nie ma się co dziwić. Stąd też najczęściej na zorganizowane wyjazdy w dzikie miejsca świata wybierają się bogaci ludzie: menedżerowie, szefowie korporacji, celebryci, poważani lekarze oraz sędziowie. Przede wszystkim to ludzie wykształceni, zależy im na konkretnych częściach wyprawy, dlatego że mają wyznaczone cele do zrealizowania. Można od razu zauważyć, że brakuje tu granicy wieku – długie wędrówki nie są w stanie zniechęcić niemłodych ludzi. Ich radość z reguły przydaje się reszcie wycieczki. W grupie czy z najbliższymi? Jeżeli marzy nam się przykładowo Tajlandia wycieczki są już zaplanowane w biurach – wystarczy zajrzeć do oferty. To najłatwiejszy sposób, a różnorodność koncepcji na wakacje umożliwia decyzję dotyczącą cichego, ale zorganizowanego relaksu lub aktywnego zwiedzania. Wówczas należy liczyć się z życiem w grupie i problemami z tym się wiążącymi.

Ideałem jest wyprawa zaprojektowana właśnie dla konkretnego klienta. Trzeba wybrać biuro, zaanonsować się na spotkanie i ze szczegółami opowiedzieć, jaka jest ta idealna wycieczka Indie północne, zwiedzanie Nepalu i następnie Chiny – wystarczy wskazać dowolną koncepcję na wycieczkę, zdecydować także czas, który chcemy na to poświęcić. To pomysł idealny na kameralny wyjazd. Najłatwiej go zaplanować, jeżeli nie musimy interesować się ceną, jednak indywidualne koncepcje mają tę zaletę, że organizujący tak zaprojektuje wyjazd, by klient nie musiał przekraczać ustalonego budżetu.


Zobacz również

Zwiedzamy Warszawę - gdzie najlepiej wynająć nocleg?

Warszawa
Warszawa, to spore miasto, które odwiedza wiele ludzi. Jedni przybywają tam intencjach głownie rekreacyjnych, inni w interesach lub w kwestii dobrze płatnej pracy.
Redaktor: Rufus
19/06/07, 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.