Sprzęt medyczny konieczny w każdej placówce

Dyskutujemy za każdym razem, gdy idziemy do lekarza, dlaczego usługi lekarskie są tak kosztowne. Kiedy podejmujemy decyzję o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia medycznego musimy liczyć się z wydatkiem w okolicach dwóch tysięcy złotych. Mniej więcej na takim poziomie kształtują się roczne opłaty za usługi medyczne w niepubliczne| placówce.
Z pewnością jakiś procent z wpłaconych pieniędzy przeznaczana jest na kupno sprzętu medycznego, jak np. lusterka laryngologiczne, który jest najzwyczajniej w świecie drogi, a absolutnie niezbędny do działania gabinetów.

Apteczka samochodowa
W koszt wliczone zazwyczaj są patenty, sprzęt musi spełniać szereg bardzo rygorystycznych warunków bezpieczeństwa, nic zatem zaskakującego, że kosztuje aż tyle. Nawet tak podstawowe wyposażenie jak lampy medyczne to już dobrych parę tysięcy. A pomyślmy ile ich trzeba, aby wyposażyć choćby średniej wielkości placówkę.

Zerknij na witrynę i prześledź wpis (https://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/system-redcord/), który niewątpliwie totalnie Cię pochłonie, ponieważ informacje tam umieszczone, przykuwają zainteresowanie.

Jeżeli jeszcze ma salę operacyjną to jeszcze zwiększa wydatki. Każdy laryngolog wymaga jeszcze specjalistycznych lamp do oglądania pacjentów, okuliści potrzebują opcji zmiany natężenia światła w gabinecie – mnóstwo jest tego typu dodatkowych wymagań, a każda modyfikacja czy zmiana to kolejny koszt. Bardzo drogie są także deski ortopedyczne czy też nosze – które powinny zostać zakupione, jeżeli placówka posiada swoją karetkę. Jedna deska to wydatek na poziomie dwóch tysięcy złotych albo i więcej. Muszą być zrobione zgodnie z bardzo konkretnymi wytycznymi, mieć atesty itp., więc ceny są wysokie. Naturalnie nigdy nie wystarczy jedna deska. Sprzęt się eksploatuje i należy w razie potrzeby go wymieniać, żaden z wydatków nie jest jednorazowy. Jeśli prowadzimy placówkę medyczną bez ustanku nabywamy nowe sprzęty. Technologia w medycynie idzie do przodu, przykładowo przyrządy do masażu wykorzystywane do rehabilitacji kilka lat temu aktualnie już nie na wiele się zdają, należy zakupić nowocześniejsze. Wszystkie placówki medyczne muszą posiadać także mnóstwo innego typu sprzętów, które nie od razu rzucają się w oczy i nie wyglądają na bardzo drogie, ale oczywiście są konieczne. Przykładem mogą być chociażby reduktory tlenowe. Każde z tych urządzeń kosztuje paręset złotych, a placówka musi posiadać ich kilkadziesiąt.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Zapraszamy Cię zatem jeszcze dalej (www.stojo.pl/kubek-z-nadrukiem/) - do naszej nowej witryny. Tam czekają na Ciebie zajmujące wątki.

Jeżeli pomyślimy ile dodatkowego drobnego sprzętu każda placówka musi posiadać – takiego jak choćby strzykawki, młotki neurologiczne, środki opatrunkowe, butle z tlenem i całe mnóstwo innych ceny indywidualnych ubezpieczeń medycznych stają się całkowicie zasadne.


Zobacz również

Biżuteria ręcznie robiona

Biżuteria Diva
Biżuteria może być doskonałą ozdobą. Uzupełnienie w ten sposób stroju może dodać mu elegancji, wyeksponować najładniejsze fragmenty, kolory. Tego typu akcesoria potrafią poprawić humor i dodać nam tego „czegoś”. Powinnyśmy zatem nabywać unikatowe i doskonale wykonane kolczyki, naszyjniki czy inne ozdoby.
Podpatrzone na: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy
21/10/12, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.