Tradycyjne żarówki czy ledowe?

W ostatnim czasie oświetlenie ledowe cieszy się coraz większą popularnością. Jest tak gdyż nie licząc ceny, która tak czy siak jest co rusz bardziej przystępna, żarówki led mają wiele zalet oraz prześcigają pod bardzo wieloma względami zwykłe żarówki.
sklep <div class="content_justify">W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że żarówki led są bez wątpliwości najbardziej energooszczędnymi żarówkami ze wszystkich , które możemy nabyć na rynku. Ich efektywność oraz żywotność wynoszą w testach od kilu do kilkudziesięciu razy korzystniejsze wyniki od zwykłych żarówek, świetlówek czy żarówek halogenowych.<br><br>Zainteresował Cię powyższy <a href="http://proenergia.pl/pl/wynajem-sprzetu/">komentarz z serwisu</a>? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to namawiamy do polemizowania. Każda debata jest przydatna.<br><br>

Co więcej ze względu na nieskomplikowaną budowę [TAG=żarówki
ledowe są niezwykle odporne na wstrząsy oraz usterki, a ponadto bardzo krótkim okresem czasu dochodzenia do pełnej jasności. Na początku oświetlenie ledowe nie dawało zbyt intensywnego światła, z tego powodu ograniczone były możności jego wykorzystania.

Zobacz również

Nowości ledowe w reklamie

Światła LED
Światło i źródło światła led to zjawisko elektroluminescencji, a dokładniej zdolnością emitowania światła w momencie gdy płynie przez nie prąd. Powstaje ono w wyniku przyłożenia specjalnej diody oraz napięcia i przepływu przez nie prądu elektrycznego. Jest to nowoczesna technologia dlatego wymaga zastosowania nowoczesnej elektroniki.


Lampa ogrodowa czy łagodne oświetlenie schodów nie narzucało konieczności zastosowania aż tak wyraźnie świecących żarówek, niż jak plafon w kuchni czy lampy biurkowe. Aktualnie światło nadawane przez żarówki led jest wystarczająco silne, że bez kłopotów odnajdują one wykorzystanie we każdych rodzajach oświetlenia.

led
Niezwykle bajecznie prezentuje się oświetlenie sufitowe led. Pojedyncze drobne diody ulokowane na ciemnym tle wyglądają niczym niebo. Istnieje możliwości ustawiania ich w niezliczone kształty i wzory.

Ponadto żarówki ledowe świecą w praktycznie wszystkich barwach. Ze względu na okoliczność, iż światło żarówek led jest ukierunkowane doskonale jest zdatne do zastosowania wszędzie tam, gdzie potrzebujemy podświetlić jakiś przedmiot czy oświetlić choinkę lampkami. Kinkiety led mogą być więc wspaniałym rozstrzygnięciem służącym do oświetlenia obrazu wiszącego na ścianie albo otrzymania właściwego efektu przy wzorzystej tapecie.

Ukierunkowanie światła można wykorzystać również zaopatrując w żarówki led lampki nocne, gdyż z jednej strony podświetlą nam na przykład czytaną do poduszki książkę, a z drugiej światło nie rozproszy się po całym pomieszczeniu oraz nie będzie aż tak wadzić śpiącym razem z nami osobom, niż w przypadku lampki ze tradycyjną żarówką.
19/02/07, 15:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.