Powitaj nowy rok w Tatrach

Góry zimą
Najwyższy czas, aby odszukać i zamówić sobie dobre miejsce na bal sylwestrowy. Parę tygodni przed Nowym Rokiem może już być za późno, by znaleźć dostępne pensjonaty w najczęściej wybieranych miejscach w Polsce.

A taką lokalizacją jest Zakopane, serce polskich górali. Ponad stulecie temu była to zaciszna i niepozorna wioska, obecnie to wypełniony życiem kurort, który odwiedzają goście ze wszystkich kierunków globu. Od niedawna zakopiańskie pensjonaty stały się bardzo trendy zwłaszcza wśród naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Majętni Rosjanie przyjeżdżają tu latem, by pospacerować po pięknych szlakach, a zimą gromadnie zjeżdżają na nartach. Nie musisz mimo to bać się, że na Nowy Rok pozajmują wolne apartamenty w Zakopanem, bo w obrządku wschodnim tę okazję obchodzi się 14 dni później.

Zobacz również

Sezon narciarski czas rozpocząć.

Góry zimą
Styczeń wciąż trwa, jest to idealna pora dla fanatyków narciarskiego szaleństwa. Stoki narciarskie w Zakopanem doświadczają prawdziwe oblężenie turystów. Nic to nadzwyczajnego, warunki bowiem na śnieżne eskapady są wymarzone.


Tatry
Nie orientujesz się, jak odszukać noclegi w górach? Jedno jest pewne: nie warto przeglądać ogłoszeń w gazetach codziennych. W nich przeczytasz wyłącznie krótki tekst o warunkach i jesteś zmuszony zawierzyć dwóm zdaniom specyfikacji. Obecne technologie dają wiele więcej. Rozejrzyj się za ofertami w sieci. Dużo gazdów przyjęło do wiadomości, że muszą iść za postępem i zaczęło reklamować swoje pokoje w Internecie. Tą drogą obok pisanego opisu zobaczysz również fotografie obiektu, co na pewno ułatwi ci lepiej podjąć decyzję.

Nie wiesz, na co uważnie patrzeć typując pokoje na bal sylwestrowy? Po pierwsze dowiedz się, czy obok należności za pobyt nie przewiduje się bonusowych opłat. Zbadaj dokładnie, jakie są warunki mieszkaniowe – czy jest zapewnione wystarczające ogrzewanie (wiadomo, zimy w Tatrach są bardzo surowe) i czy jest sieć. Jeśli właściciel hotelu wydaje bal sylwestrowy, dowiedz się, czy uczestnictwo w nim nie przynosi bonusowej opłaty i co za nią dostaniesz. Zazwyczaj gospodarze oferują kolację oraz dla wszystkich lampkę szampana na północ. I wreszcie sprawdź, gdzie konkretnie leży hotel wakacje w mikołajkach z dzieckiem i ile kilometrów jest od największych okolicznych atrakcji, takich jak centrum miasta.
Podpatrzone na: Eholiday.pl
23/10/03, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.