Kreujemy biblioteczkę w wymarzonym gniazdku

Ogromny dom, gdzie znajdą miejsce przeróżne pomieszczenia, to marzenie niejednego z nas. Cudownie byłoby mieć do swojej dyspozycji pokój, w którym możemy oglądać tylko telewizor. Takie prywatne kino, z wygodnymi siedziskami i ekranem na całą ścianę to pragnienie głównie dzieci. Z kolei nieco starsi chcą zakątka, gdzie mogliby się wyciszyć i w ciszy oddać ulubionemu zainteresowaniu- czytaniu książek. Czy biblioteczka to jedynie pokorne pragnienie?
regał na książki
Oczywiście, że tak nie musi być. W każdym mieszkaniu możemy odnaleźć spokojny kącik, w którym urządzimy doskonałe miejsce do czytania ulubionych powieści. Jak może ono wyglądać zależy od przestrzeni, jaką można na naszą czytelnię spożytkować. Jeśli tylko odpowiednio wszystko zaplanujemy, można sobie urządzić domową czytelnię w dowolnym, nawet ciasnym domu.

Zobacz również

Nowatorskie oświetlenie do mieszkania

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Aby dokonać jakichś zmian w mieszkaniu nie trzeba z miejsca przeprowadzać całościowego remontu, nie musimy urządzać odmalowywania ścian, zmieniania płytek czy burzenia ścian. Dziś mamy tak wiele opcji jeśli idzie o aranżację wnętrz, że należy jedynie właściwie zagrać dodatkami i detalami i z miejsca nasze mieszkanie zostanie odmienione.


Przede wszystkim, należy się porozglądać wokoło. Jeśli nasze mieszkanie nie zostało urządzane przez architekta wnętrz, bez wątpienia znajdziemy jeszcze parę miejsc do wykorzystania. Możemy zagospodarować poddasze, jeśli posiadamy dom. Może się okazać idealnym miejscem dla relaksu w otoczeniu ukochanych książek. Wspaniale, jeśli posiadamy tam okno - okna rehau wrocław. Jeszcze jednym interesującym miejscem może się okazać przestrzeń pod schodami (zobacz rzuć okiem). Zwykle nie mamy pojęcia, jak wykorzystać właśnie ten kawałek podłogi. Czytelnia w tym miejscu to cudowny pomysł. Tak naprawdę starczą tam jedynie regały na książki, mięciutki fotel oraz lampa. I proszę, kąt do czytania już jest.

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem będzie osobne pomieszczenie, które można wykorzystać jako gabinet z biblioteczką. W sklepach możemy kupić nawet specjalne meble, za pomocą których można urządzić biblioteczkę. Możemy to zrobić na różne sposoby. Duże wrażenie robią gabinety w przedwojennym stylu, z ciężkimi drewnianymi regałami, staroświeckimi fotelami oraz stylizowanymi lampami. Specyficzny klimat tego przybytku uwydatnią dodatki, takie jak zabytkowy globus, czy dawna mapa na ścianie. Taka dekoracja sprzyja zatopieniu się w lekturze.
20/01/02, 11:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.