Kolorowanki dla maluchów

Lato w Polsce jest dżdżyste, zima trwa długo, powinniśmy zatem mieć pomysły na rozrywki dla naszych pociech na takie momenty. Dobrze też, żeby te zabawy nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Włóżmy trochę wysiłku w to, by zabawy były interesujące i rozwijające. Wcale nie wymaga to wielkiego wysiłku, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki.

dzieci
Można je kupić w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Czasami poza obrazkami do kolorowania zawierają także różne historyjki, które można czytać maluchowi, albo (kliknij aby zobaczyć więcej) zagadki do wspólnego rozwiązywania.

Zobacz również

Zróżnicowane sposoby na wakacje

Wielkimi krokami nadchodzi lato, przez co niewątpliwie jest to idealny moment aby zacząć planować to, w jaki sposób je wykorzystamy.


Gry dla maluchów nie są drogie, więc można wybrać ich kilkanaście i schować gdzieś w mieszkaniu na czarną godzinę. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzebujemy chwili spokoju, to świetny sposób, by zająć pociechę czymś ciekawym. Zwróćmy uwagę na to, by znaleźć też dobre kredki - takie nie zawierające żadnych szkodliwych barwników.

Malowanki dla dzieci to zabawa polecana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Ćwiczy koordynację, wykształca dokładność, uczy kolorów. Dla dzieciaków obeznanych z trzymaniem kredek o wiele prostsza jest nauka pisania liter. To bardzo istotne, żeby zapewniać maluchom tego typu rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Możemy zauważyć w szkołach, że o wiele więcej jest u dzieci problemów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi zadaniami manualnymi. Dzieciaki potrafią korzystać z komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery.

Chcesz dowiedzieć się więcej na opisywany wątek? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem fototapety morze znajdziesz fascynujące dane, które Cię wciągną.

Dysgrafia i dysleksja to już praktycznie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć. Musimy tylko poświęcić trzydzieści minut w ciągu dnia na czytanie czy rysowanie wspólnie z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia jego zdolności.
Redaktor: G.S.
20/03/16, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.