Spływy kajakowe

Aktywny wypoczynek polecany jest w szczególności ludziom prowadzących bierny tryb życia, na przykład pracujących w biurach, w instytucjach państwowych itp. Taka forma spędzania czasu wolnego pozwala im na zregenerowanie energii oraz utrzymanie formy. Odwrotnie sprawa wygląda u ludzi pracujących fizycznie – potrzebują oni wypoczynku biernego. Jedną z form takiego spędzania czasu są spływy kajakowe. Zainteresowanie nimi widoczne jest w sieci, gdzie coraz częściej i chętniej wpisywane są hasła typu „wypożyczalnia kajaków Pilica”, „spływy kajakowe Polska” i tym podobne.
Spływy urządzane w kraju Ten rodzaj spędzania czasu zyskuje w kraju coraz większą popularność. Rośnie więc znacznie liczba ofert na temat organizacji spływów, a miejsc takich na mapie Polski jest coraz więcej. Do najpopularniejszych należą spływy kajakowe Pilicą, jak również takimi rzekami jak Rega, Drawa, Brda, Słupia i nie tylko. Najpopularniejsze regiony położone są na północy kraju.
Jeziora Mazurskie
Coraz chętniej zamiast pływania się w obrębie pojedynczej rzeki, wykorzystuje się tak zwane szlaki kajakowe. Mogą one obejmować kilka różnych rzek, a w ramach każdego szlaku stosuje się specjalne oznaczenia informacyjne dla biorących udział w spływie. Każdy szlak ma również przydzielony stopień trudności, co sprawia, że również początkujący wybiorą coś dla siebie. Jednym z popularniejszych jest szlak kajakowy wzdłuż wyspy Wolin.

Opis spływów Urządzaniem spływów zajmuje się coraz większa liczba ośrodków. Wydarzenie takie może mieć charakter weekendowy, może również trwać więcej czasu. Pod pojęciem „Pilica kajaki” znajduje się oferty różnego rodzaju. Przykładowo spływ trwający weekend Pilicą obejmuje dystans 17 kilometrów do pokonania pierwszego dnia, a 19 kilometrów dnia drugiego Przewiduje także ogniska z kiełbaskami, naukę bezpiecznego używania kajaka. Organizatorzy zapewniają odpowiedni sprzęt, kajaki, kapoki, a także przewóz (wynajem autokarów) bagaży samochodami. Niekiedy występuje także opcja wypożyczenia sprzętu campingowego. Koszt całości dla jednego uczestnika wynosi około 150 złotych.


Zobacz również

Pomoc psychologiczna w większych miastach

psycholog
Obecnie coraz większa liczba ludzi korzysta z porad psychologicznych. Jest tak z kilku powodów. W dużej mierze więcej ludzi jest skłonne zaufać profesjonaliście, jak również stwierdzić, że tego typu pomoc jest dla nich przydatna. Wizyty w gabinecie psychologicznym nie są już swoistym tematem zakazanym, tak jak to było jeszcze kilka lat temu. Poza tym obecnie tempo życia ciągle rośnie, co skutkuje wieloma negatywnymi zjawiskami. Ciągły stres, brak wolnego czasu czy problemy w porozumiewaniu się z innymi osobami to tylko część problemów.
19/06/06, 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.