Jak wybrać odpowiednią domenę?

Liczba odsłon naszej witryny w siei zwykle jest uzależnione w ogromnym stopniu też od jej adresu. Jeśli jest prosty do zapamiętania, związany z działką biznesu w jakiej działamy i dość krótki, będziemy mieć większe szanse, że potencjalny użytkownik ją zapamięta, nawet jeżeli nie będzie miał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.

Zobacz również

Jak wybrać odpowiednią domenę?

Adres www to podstawa na naszej stronie
Liczba użytkowników naszej witryny w internecie zazwyczaj jest uzależnione w ogromnym stopniu też od jej adresu. Kiedy jest prosty do zapamiętania, związany z branżą w której funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieli spore szanse, że ewentualny użytkownik zapamięta informacje o domenie, nawet jeżeli nie otrzymał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!


Zazwyczaj przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, z tego powodu, że nazwy firm zwykle są unikatowe. naturalnie aby zarejestrować taką domenę powinniśmy tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Często zdarza się, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni robią to we własnym zakresie. Jeżeli jednak nie wiemy co to jest hosting stron www i jak to wszystko działa, należy zlecić założenie i zaprojektowanie strony internetowej firmie, która się w takich działaniach specjalizuje. Przy okazji tacy specjaliści na pewno nam doradzą w wyborze najlepszej opcji.

firma ta być może zaleci nam założenie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres strony zawierający wyrazy zwykle wykorzystywane w języku. Przykładem domeny generycznej może być albo Tego rodzaju adres zazwyczaj zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasami osiągają bardzo wysokie ceny, można się o tym przekonać, gdy rzucimy okiem na aukcje (platforma handlowa dla firm) domen. Bywają tak drogie, bo bazują na prostych skojarzeniach. Jeżeli chcemy kupić nowy akumulator do auta niejako automatycznie do głowy wpada nam, aby wpisać adres

Domeny to wizytówka twojej strony
Jeżeli planujemy założyć stronę pod tego rodzaju adresem, a domena została już wykupiona, warto skontaktować się z jej nabywcą - istnieje szansa, że będzie chciał ją sprzedać, szczególnie, gdy nie istnieje pod tym adresem żadna strona. Przyda się wówczas informacja o domenie którą możemy odszukać na stronie firmy w której została zarejestrowana. Nie jest to trudne, zwykle te informacje są jawne.

Jeśli chcemy mieć witrynę internetową akurat na domenie generycznej, lecz nie możemy się zdecydować jaka będzie dla nas najodpowiedniejsza dobrze jest przejrzeć możliwości. Gdy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” z łatwością odnajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mieli możliwość by wybrać coś odpowiedniego.
Podpatrzone na: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Redaktor: Magda Assaf
18/09/15, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.