Z jakich powodów powinno zdecydować się na psychoterapię? Co nam to da? Czy to faktycznie jest pomocne?

Psychoterapia ułatwia zmienić fałszywe struktury poznawcze, które mogą blokować człowieka. Pozwala pokonać opory, destrukcyjne, podświadome sposoby reagowania. Uczy zwalczania lęku i zdobycia innowacyjnych, niewykorzystywanych szans radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach. Jest to proces prowadzący do zmiany, która jest potrzebna do usunięcia objawów.

Psychoterapia
Przemianie, zależnie od problemu określonego przez pacjenta, ulegają nie do końca postawy czy przekonania, nieadekwatne wartościowanie zdarzeń, wzorce reakcji emocjonalnych i komunikowania interpersonalnego, stare nawyki i wzorce zachowania. Często okazuje się\może się okazać, że zgłaszane problemy to przysłowiowy „wierzchołek góry lodowej”, które posiadają swoje źródło głęboko w podświadomości, są dalekim echem niełatwego dzieciństwa, braku bliskości związanej z emocjami ze strony najbliższych osób, braku miłości i akceptacji.

Chory razem z psychoterapeutą w czasie wspólnych spotkań próbują zmierzyć się z wciąż bolesnymi sprawami z dawnych czasów, złagodzić poczucie winy, krzywdy, wzmocnić to, co jest sednem siły. Często wtedy podczas terapii pacjenci uczą się nazywać i nazywać emocje, dają sobie przyzwolenie na złość, smutek, radość. znajdują swoją siłę i poczucie wpływania na rzeczywistość .Odnajdują akceptację, poczucie własnej wartości, konieczność sensu i spełnienia. Odzyskują spokój i zaczynają w pełni cieszyć się życiem.

Każda terapia, jak psychoterapia (psychoterapia wrocław) w Katowicach jest doświadczeniem poruszającym emocje. Nie jest to umysłowy dyskurs dwóch inteligentnych osób, ale mocne przeżycie i w sumie dzięki temu standardowe jest osiągniecie potrzebnej zmiany. Ważne czynniki działające w procesie psychoterapii, to pozytywna i dająca wsparcie relacja z psychoterapeutą, doświadczanie nadziei, ulgi i spadku napięcia, możliwość odreagowania, zaufanie do terapeuty i poczucie bezpieczeństwa, uzyskanie informacji zwrotnych, wybrane doświadczenia emocjonalne.

W relacji z lekarzem, pacjent ma szansę doświadczyć zrozumienia i empatii. Jest życzliwie wysłuchany, nie podlega, może przeżywać uczucia zamiast je chować, może zastanawiać się nad nimi, poszukiwać ich sensu i tłumaczenia. Terapeuta nie krytykuje i nie odrzuca pacjenta, jest wyczulony na jego problemy, wyraża swoje emocje i umożliwia pacjentowi na wolność i autonomię. Tego typu psychoterapia (psychoterapia dla par warszawa) jest interesującym doświadczeniem w zakresie relacji drugim człowiekiem.
21/11/04, 13:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.