Sprzęt do praktykowania sportów ekstremalnych

Wielu z nas chciałoby zapisać dla wnuków niezapomniane chwile z podniebnych podbojów lecąc z glajdem, dlatego ażeby to zrobić uzbrajamy się w kamery, aparaty fotograficzne po czym ruszamy w przestrzeń na filmowe polowanie. Sprzęty do nagrywania i pstrykania fotek winny zostać osadzone na stałe, tak żeby niepotrzebnie nie zajmowały nam rąk podczas manewrów kierowania w powietrzu. Co prawda zdarzają się momenty, gdzie puszczamy zupełnie stery w celu zrobienia fotografii lub nakręcenia kadru z dłoni, ale takie zabiegi czynimy raczej nieczęsto. W czasie lotu do mocowania kamery wykorzystujemy głównie kask, monopod.
kamera
Kamery na kask są solidne i wodoszczelne, z tej przyczyny są świetnym wyjściem dla osób, które uwielbiają sporty wyczynowe. Do wakacji warto przygotować się też od strony ekwipunku wideo. Na szlakach zjazdowych częstokroć widzi się bowiem narciarzy nagrywających sportowe wyczyny przy pomocy smartfonu, cyfrówki albo kamery. Każde te gadżety mają tymczasem kilka poważnych minusów: nie są wodoodporne, trudno je stabilnie umocować na czas zjazdu i nie zdołamy ich łatwo obsługiwać w grubych rękawicach do nart.

W handlu są jednakże kamery stworzone celowo z myślą o narciarzach, rowerzystach i wielbicielach pozostałych sportów, w tym także ekstremalnych, więcej więcej DJI Inspire One - dron spark combo -. Posiadają one wstrząsoodporne jak też wodoszczelne obudowy, obiektywy kamerujące rozległy kadr, serię mocowań (np. do kasku, oraz gogli) i wielkie włączniki nagrywania, które bez problemu obsłużymy także w rękawiczkach.

Wybierając kamerę na stok, należy odpowiedzieć sobie na zapytanie - gdzie zamierzamy umieszczać nasze obrazy? O ile myślimy przede wszystkim o sieci internetowej, w takim razie wystarczy typ pracujący w rozdzielczości SD. Cel stworzenia filmu do przedstawienia na większym ekranie oznacza konieczność zakupu kamery na kask modelu HD (najlepiej Full HD):

Jeżeli jesteśmy "niedzielnymi" narciarzami, wówczas zapomnijmy o podobnych kamerach. Są zbyt kosztowne oraz nie dorównują jakością zwyczajnym aparatom cyfrowym. Omówiony wcześniej ekwipunek jest zaś idealny dla osób kochających silne wrażenia, sport wyczynowy oraz uderzenia adrenaliny. O ile jesteś taką osobą wpisz w wyszukiwarkę zwrot: kamery Warszawa, a z pewnością znajdziesz kamerę dla siebie. dji-phantom-3 (więcej)


Zobacz również

Co zrobić, by mieć kompletny warsztat?

narzędzia
Każdy facet musi znaleźć jakieś hobby. To bardzo korzystne dla duszy i organizmu. Po ciężkim dniu harówki możesz relaksować się siedząc na fotelu i oglądając telewizję, lecz jest to zupełnie nieproduktywne. Dużo ludzi utrzymuje, że aktywny relaks jest efektywniejszy, niż bezwolne lenistwo.
18/06/22, 12:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.