Artykuły z ceramiki budowlanej: cegły jak również pustaki ceramiczne

Ceramika budowlana jest sporządzana z całkiem prostych materiałów i przychylna środowisku. Przygotowywane z niej cegły oraz pustaki są wytrzymałe, znakomicie akumulują ciepło, rozróżnia je odporność na korozję biologiczną. Co jeszcze należałoby o nich wiedzieć?

sprawdź ofertę materiałów budowlanych
Ceramiczne materiały budowlane powstają z gliny, piasku i wody. Wypieka się je w piecach w sporej temperaturze. Utworzone z nich ściany są ciepłe, wiecznotrwałe i poprawnie izolują od dźwięków. Rodzajów cegieł jest multum, przykładowo tradycyjne cegły pełne, kratówki i dziurawki, cegły elewacyjne i innego typu.

Z większej ilości cegieł wolno wznosić ściany nośne, osłonowe i oddzielające od momentu piwnicy aż po dach. Wypada jednak pamiętać, że na ściany zewnętrzne piwnic a także kominy nie nadają się ze względu na nasiąkliwość ani cegły kratówki, ani dziurawki. Te ostatnie oferują też marną wytrzymałość na ściskanie, dlatego też nie stawia się z nich ścian konstrukcyjnych. Kapitalna cegła ma gładkie boki, jednolitą barwę, nie posiada spękań i wyszczerbień.

Tuż przy uderzeniu młotkiem murarskim można usłyszeć niezakłócony, metaliczny ton, a nie stłumiony. Sam odcień cegły nie ma większego znaczenia, dlatego że uzależniony jest od pokładu gliny, z jakiej jest tworzona. Przy zakupie artykułów, jakimi są ceramiczne materiały budowlane - więcej tutaj - przywiera zwrócić uwagę na 3 aspekty.

Pierwszy to wytrzymałość, oznaczana klasą. Drążenia i poryzacja zmniejszają lekko wytrzymałość artykułów. Drugim przymiotem jest izolacyjność termiczna materiału, określana współczynnikiem przewodzenia ciepła . Im jest on niższy, tym konkretny materiał jest odpowiedniejszym izolatorem. Ostatnią materią , na jaką należałoby zwrócić uwagę podczas zakupu ceramicznych materiałów budowlanych jest izolacyjność akustyczna. Im potężniejsza jej wartość, tym ściana akuratniej dławi hałas.

Artykuły, jakimi są ceramiczne materiały budowlane występują w wielorakich rodzajach i wariantach. Da się z nich zrobić ściany nośne i ochronne. Są wytrzymałe i szampańsko akumulują ciepło. Są cudownym materiałem do budowania.
20/05/15, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.