Jak się przygotować do remontu łazienki, jak odpowiednio rozplanować środek tego pomieszczenia.

Łazienka to najtrudniejsze i najbardziej kosztowne do wyremontowania domowe pomieszczenie, mimo że zajmuje najmniej powierzchni. Jednak jej kompletny remont wiąże się z kilkoma dniami prac i wydatkami przynajmniej kilkunastu tysięcy. Dużą część wydatków zajmuje robocizna, szczególnie jeśli początkowo niezbędne będzie pozbycie się starych płytek, także nowe płytki będą kosztować okrągłą sumę. Do tego dojdzie położenie wszystkich instalacji, kupno wanny, umywalki i WC, oraz wszystkich koniecznych akcesoriów.

Wanna
Jeżeli pozbiera się to wszystko, to rzeczywiście podana wcześniej kwota wcale nie będzie bardzo wygórowana, a im łazienka będzie większa, tym należy więcej środków na to przeznaczyć. Ogromnie istotną kwestią w czasie planowania remontów w łazienkach jest znalezienie solidnych fachowców, którzy zajmą się wszystkim. Tu wiele osób robi duży błąd decydując się na przypadkowe, znalezione nie wiadomo gdzie osoby. Niebezpieczeństwo przy tym będzie takie, że tacy fachowcy mogą popsuć swoją pracę, dlatego też zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie znalezienie ludzi, którzy wszystko zrobią najlepiej jak się da, nawet za trochę wyższą cenę.

Zobacz również

Najwyższy czas na remont domu

drzwi
Jednym z problemów, z jakim borykali się lub będą borykać właściciele domów i mieszkań, jest konieczność przeprowadzania prac remontowych. Może ona zaistnieć z różnych powodów. Walka z wilgocią, malowanie ścian, reperacja schodów czy wymiana rozmaitych instalacji – to jedynie niewielka część prac, które niekiedy trzeba przeprowadzić. Remont w domu związany jest z wieloma utrudnieniami dla domowników, szczególnie w sytuacji, gdy trwa długo. Istotne jest więc, by odbywał się w miarę sprawnie, i dobiegł końca w ustalonym wcześniej dniu.


Toaleta
W czasie planowania łazienki należy pamiętać o paru ważnych rzeczach. Kafelki na podłogi i ściany powinny być dobrane do preferencji i wizji domowników, ale równocześnie należy uwzględnić ich wymiary do rozmiaru wnętrza. Przy ustawianiu wszystkich sprzętów istotne jest, zwłaszcza w ciaśniejszych pomieszczeniach, żeby był łatwy dostęp do wszystkiego, jeżeli do umywalki trzeba będzie się przeciskać pomiędzy pralką a WC, to na pewno taka łazienka nie będzie praktyczna. W nowoczesnych łazienkach bardzo mogą się przydać różne akcesoria łazienkowe, dzięki którym da się dużo przyjemniej funkcjonować (sprawdź więcej na stronie Przykładowo przy małych dzieciach świetnie sprawdza się deska dębowa samoopadająca, którą można swobodnie puścić, a dzięki specjalnym amortyzatorom nie będzie ona głośno upadać (przeczytaj więcej na stronie internetowej). Sklepy z wyposażeniem wnętrz są pełne tego typu gadżetów, więc jeśli ktoś ma możliwości, to warto się temu przyjrzeć w poszukiwaniu ciekawych inspiracji.
18/07/12, 01:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.