Dom od pierwszego właściciela czy z rynku pierwotnego? - co lepiej jest nabyć

Planując zakup mieszkania zwykle rozważamy co jest lepszym rozwiązaniem – skorzystanie z oferty dewelopera, czy poszukanie lokalu na rynku wtórnym. Każde z nich ma swoje zalety. Mieszkanie z rynku pierwotnego ma z pewnością sporo zalet. Przede wszystkim możemy być pewni, że wszystkie instalacje posłużą przez wiele lat bez konieczności ich wymiany. Jako pierwsi właściciele możemy swobodnie decydować o kolorach ścian, czy możliwych przeróbkach tak, by maksymalnie dostosować mieszkanie do swoich potrzeb.

nowe mieszkania
Tym sposobem mamy możliwość zaaranżować je po swojemu. Nierzadko deweloperzy oferują gotowe mieszkania (mieszkania w drawsku od Posesor Nieruchomości) Wrocław czyli w pełni zaaranżowane: . Decydując się na tego typu nieruchomość, nie trzeba martwić się malowaniem ścian, czy tym, jaką podłogę należy położyć. Jedyna trudność, to oczywiście wnieść meble i funkcjonalnie je ustawić. Inwestorzy doskonale wiedzą, że na atrakcyjność mieszkania w dużej mierze wpływa najbliższa okolica, dlatego stawiając budynek mieszkalny, dbają także o należytą infrastrukturę dla przyszłych lokatorów. Na nowych osiedlach tworzy się zatem place zabaw, skwery, a w pobliżu nierzadko budowane są także przedszkola czy też przychodnie. Największym plusem mieszkania (Toruńskie nowe inwestycje mieszkaniowe) z rynku wtórnego jest z pewnością lokalizacja, bo to właśnie ona ma często wpływ na to, że wybieramy właśnie daną nieruchomość. Z reguły też nie musimy się bać, że za jakiś czas tuż za oknem wybudowany zostanie jakiś mało atrakcyjny budynek, bo okolica przeważnie jest już zagospodarowana. Należy natomiast pamiętać, żeby przed zakupem przeanalizować stan techniczny budynku.


Zobacz również

Warszawa i jej nieruchomości

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości nieustannie się rozwija. Biura nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie wyłącznie mieszkań, ale również lokali dedykowanych do urządzenia biura lub rekreacji. Skorzystanie z usług pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” na pewno skraca czas poszukiwań i zwiększa szansę na znalezienie miejsca, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.

Wrocław
Kupując  gotowe mieszkania Wrocław nie musimy martwić się o instalację wodno-kanalizacyjną czy też elektryczną, ale  w starszych budynkach możemy mieć z nią problemy. Jeśli poprzedni właściciel nie wyremontował lokalu, musimy się za to wziąć sami. Czasami będzie to wyłącznie odświeżenie ścian, lecz bywa także i tak, że należy zmienić podłogi, bądź płytki w kuchni i łazience, a wszystko to podwyższa kwotę, jaką w sumie przeznaczymy przed wprowadzeniem się do mieszkania. Jeśli zatem szukamy mieszkania na rynku wtórnym, miejmy to na uwadze i wybierzmy lokal w możliwie jak najwyższym standardzie.
18/06/22, 04:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.