Ochrona sieci przedsiębiorstwa

Współcześnie w większości firm znajdują się sieci informatyczne, a na pewno wszystkie mają łącza internetowe. Połączenia sieciowe oferują bezsprzeczne korzyści, w tej kwestii nie ma żadnych wątpliwości. Ale trzeba pamiętać, że niosą ze sobą też dużo pułapek. bezpieczeństwo sieci wszystkim właścicielom firm nie daje spać w nocy. Jakie działania podjąć, by przestać się martwić włamaniami, robakami internetowymi i utratą danych?

Bezpieczne zakupy przez internet
Istotne jest, by postarać się o wynajęcie fachowca, który zajmie się firmową siecią. Zadania wiążące się z użytkowaniem serwerów, routerów i firewallów nie mogą być zostawiane laikom. Elementarzem bezpieczeństwa sieci jest także wykupienie rekomendowanych aplikacji antywirusowych i zabezpieczających ruch sieciowy. Programy te powinno się często uaktualniać – bez świeżych baz wirusów stają się one bezwartościowe.

Zobacz również

W jaki sposób dobrać odpowiednie prezenty!zabawki dla najmłodszych?

Kuchnia, zabawki z drewna
Zdarza się w życiu każdego z nas taki czas, kiedy w planowanie lub nie stajemy się rodzicami. W takim momencie jedną z rzeczy, o którą zaczynamy się troszczyć, jest wyprawka dla niemowlaka. Podobnie ze zdecydowaniem się na wybór konkretnej zabawki dla dzieci, aby być spokojnych, że nasz nowo narodzony człowieczek jest bezpieczny.


Komputer iBUYPOWER w obudowie Thermaltake Level 10
Żeby dowiedzieć się, czy firma jest gotowa na zapobieżenie atakom z internetu oraz czy pliki w wewnętrznej sieci są dobrze zabezpieczone, trzeba przeprowadzić test bezpieczeństwa IT. W tym celu trzeba opłacić zewnętrzną firmę, oferującą takie usługi.

Masz zamiar zgłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu - najedź na link i przejdź do następnej witryny pełnej zajmujących wpisów.

Audyt bezpieczeństwa sieci polega na holistycznym zbadaniu sieci informatycznej i znalezieniu słabych punktów, które mogą stać się furtką dla hakerów. Informatycy testują serwery, pojedyncze stacje robocze i routery, prowadząc kontrolowaną ofensywę z internetu i od środka firmowej sieci. Starają się sklasyfikować poziom zabezpieczeń, tzn. czas, jaki konieczny jest na złamanie haseł i przejście przez firewall. Zazwyczaj po audycie tworzony jest dokładny raport, który trzeba pokazać firmowemu administratorowi sieci, by naprawił wytknięte błędy. się http://www.hyzynski.pl
Redaktor: Eliza Misiecka
21/10/01, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.