Wakacyjny dzień dla posiadacza domu z ogródkiem jest czasem ciągłych zajęć.

Wakacyjny dzionek dla właściciela domu z na wsi jest czasem nieprzerwanych robót. Przyjemnych jak co tygodniowe przycinanie ogrodu bądź precyzyjne formownie krzewów albo podlewanie roślinek głównie w bardziej upalne dni. Zatem po porannej białej kawce i bagietce z masłem i miodem na wzór francuski, po krótkiej gimnastyce nie zbyt długiej, tyle tylko by się rozruszać, tylko tyle by zapewnić sobie odrobinę dobrego samopoczucia na zaczynający się dzień, gdyż przecież zadań już czeka tyle, że nie da się w inny sposób.
Zaraz po śniadaniu (również na urlopie) należy posprzątać, posegregować przedmioty, umyć kubki, od czasu do czasu wytrzepać dywany.
domek
Później kontrola ogrodu, przycinanie trawników, nawożenie róż które rosną obok płotu, lub po prostu się leniuchuje. Czasami jednakże w facecie budzi się pragnienie majsterkowania.

Zobacz również

Urządzamy swoją kuchnię, zatem poszukujemy ładnych mebli na wymiar

kuchnia
Zapewne żadnemu człowiekowi nie należy zbytnio przypominać tego jak bardzo ważne jest to by mieć możliwość spędzać uroczo chwile we własnej kuchni - bądź co bądź to spora część swojego życia, szczególnie mowa w owym momencie o paniach. Można w sumie powiedzieć, że często realia są takie, iż po prostu kuchnia to centralne miejsce, to niejako stolica naszego domu. Może to nieco dziwne określenie, lecz rozchodzi się o to by docenić polskie kuchnie!


Bodźcem może być przykładowa felerna szafka w której wypada naprawić zawiasy takie jak na stronie . W innym razie niezbędna będzie wizyta w sklepie meblowym i zakup nowego sprzętu. Może to poskutkować przemianą wyglądu mieszkania, bowiem pani domu uzna że do nowiuteńkiej szafy absolutnie nie pasują dotychczasowe kotary czy też dywanik. Podejmuje się więc pan domu wymiany zawiasów. Wyciągnięte z zakamarków schowka narzędzia majsterkowicza zachęcają do dalszych przedsięwzięć.


Do obiadu pozostało dużo czasu, można zatem pomyśleć o już dawno planowanej budowie altany dla dzieci, żeby letnie słoneczko ni deszcz nie przeszkadzały im w zabawie. Najprzód zabieramy się od stworzenia planu altanki. Wybieramy kąt na tyle cichy aby można było
domek
spokojnie odpocząć, niemniej jednak nie zbyt daleko od domostwa, tak ażeby można było szybko w letni dzień przynieść z kuchni ziemniaczki z zsiadłym mlekiem i koperkiem. Gospodarz tnie odpowiednio deseczki mające być szkieletem przyszłej altanki.

Następnie należy zadecydować co będzie tworzywem ścianek. Moim zdaniem najlepszym sposobem będzie wykonanie ich z materiału, najlepsze jest płótno żaglowe, ze względu na trwałość i odporność na wodę. Płótno takie jest dość przewiewne, tak więc wydaje się być idealnym wyjściem. Takie rozwiązanie wyeliminuje zarazem nieodzowność zamontowywania zawiasów. Po zakończeniu robót konstrukcyjnych muszę jeszcze zatroszczyć się o estetykę, zakupić doniczki, zasadzić kwiaty czy inną roślinność i zaprosić czeredę do zabaw w ogrodzie.
18/06/22, 13:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.