Czy powinno się uczyć języka narodów bliźniaczych nam mentalnie?

Wszyscy ludzie uczą się języków, ale to nie tyle moda, co często przymus. Większość z uczących się uczyła się już angielskiego. Wielu zastanawia się, co dalej, jaki język wybrać jako następny. Z jednej strony zachęca coś prostego, z naszego regionu, z drugiej przydałby się język egzotyczny, odległy kulturowo, który jednocześnie liczy się na świecie…
dziewczyna ucząca się języka angielskiego
Od razu pojawia się na myśli język chiński. To dobry trop, powinno się jednak mierzyć siły na zamiary i powiedzieć sobie w twarz, że nie każdy (może i ja) nie dam radyopanować tego języka. Wynika to i może ze słabości językowej (jeden uczy się szybciej, drugi wolniej), lecz także z czasu, który możemy zagospodarować. Trzeba mieć pewność, że nauka (szkoła języka polskiego dla obcokrajowców) chińskiego to szkoła samodyscypliny. Nie możesz się uczyć raz na jakiś czas, musisz robić to codziennie, bo to co wkułeś zaraz Ci ucieknie. Najlepiej zacząć naukę języka chińskiego ze słowników i z książek, ich liczba na polskim rynku stale rośnie, bo Chiny to coraz poważniejszy, międzynarodowy gracz.
A co jeśli mamy świadomość, ze https://www.adexagregaty.pl/wynajem-agregatow-pradotworczych/ damy rady, że żaden chiński (lekcje chińskiego) czy koreański, to nie dla nas, wcześniej język połamiemy i się naszym poziomem załamiemy niż czegoś się nauczymy. I co potem? Jeśli wierzyć specomz rynku pracy, jeśli szukasz drugiego języka (a znasz już angielski) i nie chcesz zakuwać czegoś tak trudnego jak chiński, to wybierz język sąsiada. Najlepiej sąsiada Słowianina (korepetycje z czeskiego). Wybór jest duży, mamy przecież czeski, słowacki, chorwacki, bułgarski czy rosyjski. Warto zwrócić uwagę na czeski.


Z tego zestawu warto zdecydować się na, któryś z następujących:

Zobacz również

Słoneczne urlopowanie w Tunezji

eccoholiday
Wakacje to ten moment, na który oczekują chyba wszyscy rodacy. W czasie, kiedy mozolnie przechodzi ostatni tydzień jesieni, aby na pół roku ustąpić miejsca zasypanym ulicom, hałdom śniegu, nieodpalającym samochodom i niskim temperaturom, niemal nikt nie stwierdza: właściwie to lubię zimę.


- czeski, - chorwacki, - bułgarski


Ale… bądź czujny na pułapki. Nauka języka czeskiego ze słowników nie jest zbyt niezawodna, bo bardzo dużo słów ma podobne brzmienie, lecz odmienne znaczenie. Podobnie nauka języka bułgarskiego ze słowników nie będzie skuteczna, jeśli nie znamy cyrylicy. Na początek przyjdzie nam poznać alfabet. Za to ze słownika nauka języka chorwackiego jest idealna na początek, nie ma cyrylicy, a od razu możemy, dzięki swojskiemu brzmieniu, zapamiętać wiele słów.
18/09/22, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.