Niepłodność i jej leczenie

Problem niepłodności jest jednym z najpoważniejszych zmartwień dzisiejszej. niepłodność to niezdolność do rozmnażania się i może oznaczać niemożność do zajścia w ciążę lub jej utrzymania przez kobietę. W tym drugim przypadku pomocne w zapobieganiu czasami są badania prenatalne, czyli badania płodu.

Klinika leczenia niepłodności
Niepłodność może być po stronie kobiety, mężczyzny lub obojga. Ostatnio problem ten uznano za problem cywilizacyjny; aktualnie jego skala rośnie ze względu na generalnie rosnący poziom stresu, zanieczyszczenia przyrody i prowadzenie niezdrowego trybu życia. Niepłodności nie należy mylić z bezpłodnością, która jest trwałą niezdolnością do posiadania potomstwa, spowodowaną na przykład brakiem organów rodnych.

Diagnostyka Diagnostyka niepłodności jest bardzo potrzebna. Należy przeprowadzić badania prenatalne o tym charakterze w sytuacji, gdy kobieta pomimo usiłowań nie zachodzi w ciążę przez dwanaście miesięcy przy określonej częstotliwości stosunków, bez wykorzystania antykoncepcji. Bezpośrednią przyczyną występowania niepłodności są różne choroby. Najpowszechniejszą z nich jest cukrzyca, na którą chorują zarówno mężczyźni jak i kobiety i stać się przyczyną niezdolności posiadania potomstwa. Inne prawdopodobne przyczyny to impotencja u mężczyzn czy przedwczesna menopauza u kobiet. Diagnostyka pozwoli na nazwanie przyczyny wystąpienia problemu i określenie szans na zajście w ciążę.

Terapia Leczenie niepłodności to temat ostatnio bardzo chętnie poruszany, również ze względu na łączące się z nim spory natury etycznej. Metoda terapii zależeć będzie od zdiagnozowanej przyczyny niepłodności. Może mieć miejsce przy pomocy środków farmakologicznych w celu regulowania owulacji. W sytuacji niedrożności dróg rodnych stosuje się zabiegi chirurgiczne. Najbardziej znanym i często omawianym środkiem do leczenia niepłodności jest jednak zapłodnienie in vitro, zwane również pozaustrojowym. Polega ono na połączeniu komórki jajowej z plemnikiem na zewnątrz ciała kobiety, a później wprowadzeniu zygoty do organizmu. Kontrowersje związane z takim zapłodnieniem wynikają w dużym stopniu z opinii części kościołów, które się tej metodzie sprzeciwiają. Istotny jest także aspekt przechowywania nadliczbowej ilości zarodków oraz wykorzystywania ich do celów odmiennych niż zapłodnienie i umieszczenie w organizmie kobiety.


Zobacz również

kłopoty z niepłodnością

dzieci
Współcześnie ogrom trudności z kwestiami zdrowotnymi, w szczególności z problemami z płodnością są w stanie pomóc rozwiązywać wykwalifikowani medycy. Niedrogie, ale mało skuteczne leczenie niepłodności czy może pomoc wykwalifikowanych specjalistów? wybranie odpowiednich lekarzy od tych spraw nie jest zwyczajowo rzeczą łatwą. W dużej ilości firm zajmujących się tego rodzaju działalnością prosto stracić orientację. Z tego powodu warto zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Oraz kierować się opiniami tylko wytrawnych i doświadczonych fachowców.
Podpatrzone na: Gyncentrum
19/06/06, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.