Niepłodność i jej leczenie

Problem niepłodności jest jednym z najpoważniejszych zmartwień dzisiejszej. niepłodność to niezdolność do rozmnażania się i może oznaczać niemożność do zajścia w ciążę lub jej utrzymania przez kobietę. W tym drugim przypadku pomocne w zapobieganiu czasami są badania prenatalne, czyli badania płodu.

Klinika leczenia niepłodności
Niepłodność może być po stronie kobiety, mężczyzny lub obojga. Ostatnio problem ten uznano za problem cywilizacyjny; aktualnie jego skala rośnie ze względu na generalnie rosnący poziom stresu, zanieczyszczenia przyrody i prowadzenie niezdrowego trybu życia. Niepłodności nie należy mylić z bezpłodnością, która jest trwałą niezdolnością do posiadania potomstwa, spowodowaną na przykład brakiem organów rodnych.

Diagnostyka Diagnostyka niepłodności jest bardzo potrzebna. Należy przeprowadzić badania prenatalne o tym charakterze w sytuacji, gdy kobieta pomimo usiłowań nie zachodzi w ciążę przez dwanaście miesięcy przy określonej częstotliwości stosunków, bez wykorzystania antykoncepcji. Bezpośrednią przyczyną występowania niepłodności są różne choroby. Najpowszechniejszą z nich jest cukrzyca, na którą chorują zarówno mężczyźni jak i kobiety i stać się przyczyną niezdolności posiadania potomstwa. Inne prawdopodobne przyczyny to impotencja u mężczyzn czy przedwczesna menopauza u kobiet. Diagnostyka pozwoli na nazwanie przyczyny wystąpienia problemu i określenie szans na zajście w ciążę.

TerapiaLeczenie (dentysta warszawa bielany) niepłodności to temat ostatnio bardzo chętnie poruszany, również ze względu na łączące się z nim spory natury etycznej. Metoda terapii zależeć będzie od zdiagnozowanej przyczyny niepłodności.

Zaciekawił Cię opisywany temat? Nie czekaj, tylko zobacz nowy wpis, który na pewno niezwykle Cię zainteresuje. Zobacz!

Może mieć miejsce przy pomocy środków farmakologicznych w celu regulowania owulacji. W sytuacji niedrożności dróg rodnych stosuje się zabiegi chirurgiczne. Najbardziej znanym i często omawianym środkiem do leczenia niepłodności jest jednak zapłodnienie in vitro, zwane również pozaustrojowym. Polega ono na połączeniu komórki jajowej z plemnikiem na zewnątrz ciała kobiety, a później wprowadzeniu zygoty do organizmu. Kontrowersje związane z takim zapłodnieniem wynikają w dużym stopniu z opinii części kościołów, które się tej metodzie sprzeciwiają. Istotny jest także aspekt przechowywania nadliczbowej ilości zarodków oraz wykorzystywania ich do celów odmiennych niż zapłodnienie i umieszczenie w organizmie kobiety.


Zobacz również

Agencje artystyczne w Wrocławiu

odzież sportowa
Taniec brzucha to fantastyczna sprawa. Bujanie się w rytm melodii rozluźnia. W ciele powstają przeróżne hormony, które polepszają humor. Energiczne pląsanie znakomicie rozwija koordynację ruchów. Taniec może spalić mnóstwo kcal, dzięki czemu można utrzymać figurę. Powinno się także wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje tancerzy.
Podpatrzone na: Gyncentrum
20/06/18, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.