Kuchnia naszych pragnień

Gdyby zrobić wywiad wśród znajomych i zapytać o ukochane pomieszczenie w mieszkaniu, z pewnością wielu wskazałaby na kuchnię. Nie ma co kryć, że dokładnie to wnętrze jest swoistym sercem naszego domu. To tutaj przygotowujemy potrawy, które następnie wraz z rodziną spożywamy przy jednym stole. To tu zazwyczaj dochodzi do burzliwych rozmów pomiędzy dorosłym, a dzieckiem. Również tutaj zazwyczaj panie domu spędzają wolne chwile z przyjaciółkami przy kubku świeżo zaparzonej herbaty. Nie wyobrażamy sobie mieszkania bez tego pomieszczenia.
Aranżacja stołu z kwiatami i sztućcami z linii Wschodni i cukierniczką Fraget
Kuchnia (sprawdź nasze propozycje na zabudowa kuchenna) to nie jedynie centrum naszego życia rodzinnego i towarzyskiego, ale też wyjątkowo istotne miejsce. Wszakże to w kuchni przyrządzamy pożywienie. Stąd też powinniśmy się postarać, aby odpowiednio zaaranżować to wnętrze. Przede wszystkim, kuchnia powinna być praktyczna. Trzeba w taki sposób ją urządzić, by wszystko miało swoje miejsce. Muszą się tu znaleźć podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego. Ale na pewno najważniejszym elementem wyposażenia kuchni jest stół, przy którym spotyka się zawsze rodzina. Jest to przedmiot wyjątkowy, bez którego nie da rady się obejść. Na rynku jesteśmy w stanie kupić najróżniejsze stoły. To, na który należy się zdecydować zależy głównie od naszej koncepcji. Wybierając meble ze sklepu meble.pl do kuchni,miejmy na uwadze ogólną aranżację, na którą się zdecydowaliśmy. A kiedy już kuchnia zostanie całkowicie umeblowana, warto pomyśleć o dodatkach, które zaakcentują jej niepowtarzalny charakter.

Zobacz również

Meble na wymiar - zastosowanie w kuchni i nie tylko

kuchnia, meble kuchenne
Nierzadkim kłopotem, jaki pojawia się przy wykończeniu domu jest dopasowanie mebli do określonych wymiarów. Meble na wymiar umożliwiają optymalne wykorzystanie trudnych do zagospodarowania pomieszczeń mieszkania, wymienić można tu poziomy o mocnych skosach, które znacznie ograniczają ilość przestrzeni dostępnej pod dachem bądź we wnękach.


Bardzo popularne są teraz kuchnie w stylu rustykalnym. Charakteryzują się one bardzo tradycyjną aranżacją. Szafki, zazwyczaj z drewna, są w pastelowych barwach. Mile widziane są koronki i elementy dekoracyjne w kolorze błękitnym. Na ścianach powinny zawisnąć sielskie widoczki, zabytkowe zegary z kukułką oraz półki z aromatycznymi ziołami. Na oknach musi być dużo kwiatów. Artefakty po dziadkach takie jak szalkowe wagi, czy moździerze idealnie zaakcentują niepowtarzalną atmosferę takiej kuchni. Tego typu pomieszczenie emanuje niesamowitym ciepłem. Taka kuchnia (więcej) będzie idealna dla domowych obiadów i miłych spotkań w wąskim gronie.
17/07/11, 19:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.