Prasy i siłowniki przemysłowe i ich zastosowanie

Ręka w górę, kto wie czym są siłowniki hydrauliczne. A na czym polega pneumatyka? Mało kto to wie, zwłaszcza nie mając za sobą technikum i studiów na polibudzie. Ten oto niedługi wpis powstał, by wytłumaczyć kilka zagadnień zielonym w temacie osobom.

Zobacz również

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej - oferta edukacyjna

Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła działalność w 2001r. jako uczelnia prywatna. Bogata oferta edukacyjna oraz bardzo wysoki poziom oferowany przez uczelnię sprawiły, że szybko zyskała szacunek wśród studentów, zostając liczącym się ośrodkiem edukacji.


młot pneumatyczny
Siłowniki hydrauliczne to niezwykle chętnie używane maszyny. Znajdziemy je w branży produkcyjnej, inżynierii, samochodach i awionice. Są przeznaczane do napędzania różnorodnych elementów, przykładowo prasy (nasza strona internetowa), dzięki energii płynu pod ciśnieniem. Do tłoków siłownika zwykle wlewa się olej i to on odgrywa kluczową rolę. Siłowniki hydrauliczne mają naprawdę bogaty zakres zastosowań i są bardzo opłacalnym wyborem. Mimo to sprawniejsze są ich odpowiedniki pneumatyczne, które zamiast na hydraulice, korzystają ze sprężonego powietrza.

pneumatyka, arapneumatik
Siłowniki pneumatyczne, jak już wspomniałem, swoje funkcjonowanie biorą z siły powietrza pod ciśnieniem. Zakres użytkowy jest taki sam jak u ich mniej sprawnym odpowiedników. Spotkamy je w rafineriach, przemyśle i podajnikach. Naturalnie w życiu codziennym widać ich obecność, we wszelkiego rodzaju bramach i klapach. Siłowniki (https://naprawasilownikow.pl) pneumatyczne są cenione są za ergonomię i czas pracy, a również za niewielkie wielkości. Centralnymi dodatkami do powietrznych siłowników są zawory pneumatyczne (link do strony), które moderują ilość gazów wewnątrz konstrukcji. Odpowiadają za natężenie ciśnienia. Zawory pneumatyczne posiadają kilka odmian, są to n.p.: zawory kulowe, odcinające i specjalne. W kraju znajdują się w sprzedaży u wielu producentów. Najważniejsi to Timmer-Pneumatik GmbH, Burkert i Pneumax.

Pragnienie poszerzania wiadomości jest przymiotem osób inteligentnych i dociekliwych. Od wieków dociekliwi ludzie usiłują poznać świat ze wszystkimi jego elementami. Teraz ja przyłożyłem rękę do szerzenia wiedzy. Możesz po przeczytaniu artykułu zaskoczyć swoich przyjaciół i objaśnić im znaczenie, jakie mają zawory (kliknij, zobacz, sprawdź) pneumatyczne w życiu codziennym. Być może te informacje się przydadzą, gdy wybierzesz pracę w przemyśle albo magazynie?
18/07/31, 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.